نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

ستاد اقامه نماز شهرستان بافق در روستای چرمیز تشکیل جلسه داد

ستاد اقامه نماز شهرستان بافق در روستای چرمیز تشکیل جلسه داد


ستاد اقامه نماز شهرستان بافق در روستای چرمیز تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، ستاد اقامه شهرستان بافق روز سه شنبه در روستای چرمیز از توابع دهستان سبزدشت با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان ، امام جمعه و سایر اعضای این ستاد برگزار شد .

حجه الاسلام نبی پور در این نشست با اشاره به آثار الهی نماز تصريح كرد: بر اثر نماز و عشق ورزيدن به نماز، مال و ثروت بركت پيدا می‌كند و روزی فراوان می‌شود، در بعضی از مواقع، روزی انسان نماز خوان از عالم غيب و از جايی كه انسان فكر آن را نمی‌كند می‌رسد البته نماز واجب عبادتی نيست كه آدمی برای رفع گرفتاری و ادای دين آن را اقامه كند بلكه بايد با قصد قربت و برای اجرای فرمان پروردگار نماز را به جا آورد ليكن يكی از آثار و بركات آن در حال و زندگی انسان جلوه می‌كند.

 رئیس ستاد اقامه نماز و مشاور استاندار در ادامه افزود: نماز بهترين عامل تزكيه و بهترين وسيله برای تطهير از معاصی است و از موهبت‌های الهی برای يك فرد اين است كه در دوران جوانی مزه شيرين عبادت را بچشد و آگاهانه به عبادت حق بپردازد.

 امام جمعه بافق در نشست ستاد اقامه نماز با اشاره به حضور پررنگ مردم بافق در نماز جماعت بافق گفت: اگر مسئله اقامه نماز در کشور جایگاه حقیقی خود را به معنای واقعی پیدا کند، خیلی از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی افزود: بحث نماز باید از قالب جلسه و تشریفات خارج شود و وقت آن رسیده است که دست در دست هم بدهیم و برای نماز سرمایه گذاری واقعی بکنیم.

وی اظهار داشت :برای ترویج نماز و پررنگ کردن اقامه نماز باید با خدا معامله کنیم و هرکس باید در اندازه توان و مسئولیت خود در همه مراکز و اقشار جامعه قدم جدی بردارد.

سرپرست فرمانداری بافق در این نشست گفت: نماز بزرگترين عبادت است که اگر در خانواده اصل قرار گيرد ، اعضاي خانواده از بسياري از آسيب هاي اجتماعي مصون خواهند ماند .

وی معیار و محک رفتار انسانها در تدین ، گرایش به خدا و ایمان و نوع نگاه آنها به امر نماز برشمرد و افزود : برای درمان نماز گریزی که در میان نسل جدید مشاهده می شود با پرهیز از افراط و تفریط با ارائه راهکارهای مناسب علمی و بهره گیری از کارشناسان دینی در نهادینه کردن فرهنگ نماز و نمازخوانی تلاش مضاعفی نمائیم .