نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سربازان گمنام امام زمان (عج) به عهدی که با خدای خویش بستن وفادارانه عمل کردند

سربازان گمنام امام زمان (عج) به عهدی که با خدای خویش بستن وفادارانه عمل کردند


امام جمعه بافق در مورد دستگیری عوامل ترور شهدای هسته ای :

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، "حجه الاسلام سلیمانی" در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه بافق با اشاره به فرا رسیدن مبعث پیامبر اکرم (ص( گفت: مبعث بزرگترین روز تاریخ از ازل تا ابد است و در دعا نیز از آن به عنوان تجلی اعظم یاد می‌کنند.

وی با اشاره به شخصیت و زندگی امام موسی کاظم (ع) گفت: امام موسی کاظم (ع) در زمان خود به علم ، تقوا ، زهد ، دیانت و عبادت، شهرت داشت.

امام جمعه بافق سیاست امام موسی کاظم (ع) را یادآور شد و افزود:اندیشه سیاسی امام کاظم برانگیخته از وحی و خطابه‌دینی است و بر پایه صبر و استقامت استوار بود و ایشان مانند جد بزرگوارشان برای‌مبازره با حاکمان جابر عباسی و نیز اثبات حقانیت اهل‌بیت (ع) از دو عنصر صبر و استقامت بهره می‌بردند.

حجه الاسلام سلیمانی پیرامون انتخاب دوست واقعی از دید امام موسی کاظم (ع) گفت: انسان موجودی اجتماعی است و حضور در جمع، بویژه در جمع های همگن برای او لذت بخش و نشاط آور است. افراد می کوشند هر چه بیشتر بر شمار دوستان خود بیفزایند. تا هم نیاز خود به ابراز محبت به دیگران، و مورد محبت دیگران قرار گرفتن را، برآورده سازند و هم در موقع نیاز تحت حمایت دوستان خویش قرار گیرند لذا برخورداری از چنین موهبتی، نیازمند داشتن هنر دوست یابی و مهمتر از آن، نگاه داشتن دوستانِ همدل و صمیمی است که این خود، نیازمند فداکاری و گذشت است. چنان که امام موسی کاظم(ع) به نقل از امیر مؤمنان(ع) می فرمایند: «به شما سفارش می کنم با کسی که از شما بریده است پیوند برقرار سازید و از کسی که به شما ستم کرده، درگذرید و به کسی که از شما دریغ داشته، ببخشید.

امام جمعه بافق با اشاره به دستگیری عوامل ترور شهدای هسته ای ضمن تبریک این افتخار بزرگ گفت:سربازان گمنام امام زمان (عج) با توکل به درگاه احدیت و با توسل به معصومین ـ سلام‌الله علیمها ـ به عهدی که با خدای خویش و با دانشمندان شهید هسته‌ای کشور بسته‌اند و به قولی که به پیشوای مقام معظم رهبری ـ مدظله‌العالی ـ و به ملت سرافراز ایران اسلامی داده‌اند، وفادارانه عمل کردند، تلاش‌ها و مجاهدت‌ها به عمل آوردند، خط مقدم دشمن صهیونیستی را در نوردیدند و به موفقیت بزرگی نایل آمدند.

وی همچنین مسائل منطقه بویژه کشورهای عربی من جمله عراق ، عربستان و سوریه را یادآور شد و اظهار داشت: کشورهای ترکیه و قطر هزینه های سنگینی خرج کرده مبنی بر اینکه نوری مالکی را از زمینه سیاست عراق خارج کنند و تلاش دارند افرادی غیر نوری مالکی بر کرسی نخست وزیری عراق بنشانند.

سلیمانی با اشاره به 27 خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی گفت: جهاد سازندگی نهادی است كه نطفه آن درانقلاب بسته شد ، در بستر انقلاب رشد كرد و همراه با نهال نوخاسته انقلاب به ثمر رسید و امام خمینی (ره) ، فلسفه تاسیس جهاد سازندگی را، محرومیت ‏زدایی از جامعه می‏ دانست و امروزه دستگاه کشاورزی برای کشور ما بسیار مهم است؛ چون امنیت غذایی برای کشوری بزرگ، پُرجمعیت و دارای هدفهای بلند، بسیار مهم است؛ لذا بخش کشاورزی و دامداری ما یک بخش ویژه و استثنایی است و همه باید برای آن تلاش کنند.

اشاره به سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی ، سالروز شهادت شهید چمران و اجرای جنگهای نامنظم وی  ، هفته قوه قضائیه از جمله مباحثی بود که خطیب نماز جمعه بافق به آن اشاره و سخنرانی کرد .