نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سرپرست فرمانداری بافق : خدمت داوطلبانه، عنوان هدف و انگیزه اصلی هلال احمر

سرپرست فرمانداری بافق : خدمت داوطلبانه، عنوان هدف و انگیزه اصلی هلال احمر


سرپرست فرمانداری بافق : خدمت داوطلبانه، عنوان هدف و انگیزه اصلی هلال احمر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛اعضای شورای اجرایی و امور جوانان جمعیت هلال احمر بافق با سرپرست فرمانداری در محل فرمانداری این شهرستان دیدار کردند.
"سرپرست فرمانداری بافق" ضمن تبریک 18 اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، از زحمات شبانه روزی آنان تشکر و به مردان روزهای سخت خسته نباشید و خدا قوت گفت .
"حسین ندافیان" خدمت داوطلبانه را به عنوان هدف و انگیزه اصلی تشکیل نهضت های بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مطرح کرد و گفت :این خدمت بدان معناست که این جمعیت ها، به عنوان پُلی میان توانمندان و نیازمندان ایفای نقش نموده، با سازماندهی و برنامه ریزی نیروهای داوطلب، و جمع آوری کمک ها و هدایای نیکوکاران، در زمان نیازِ آسیب دیدگان، به یاری آنها می شتابند.
وی افزود:جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، در بخش های امداد، نجات، خدمات اجتماعی و ... با کمترین هزینه درمانی، کمک بسیار شایان توجهی به محرومان و افراد بی بضاعت می نماید.
ندافیان با اشاره به موضوع حقوق بشردوستانه و تخصصي بودن جمعيت هلال احمر، افزود: جمعيت هلال احمر در كل كشور در بخش حقوق بشردوستانه حايز مسئوليت است و ما بايد براي جامعه بازگوكنيم كه متولي حقوق بشردوستانه ،جمعيت هلال احمر است.
ندافیان با اشاره به امر کمک رسانی به جمعیت هلال احمر گفت: هر چه در این راستا کمک رسانی شود یک سرمایه گذاری است و وظیفه تمام دستگاههای دولتی و شخصی است که به کمک و همراهی جمعیت هلال احمر بشتابند.
وي با تصريح آنكه معرفي تمامي ابعاد جمعيت هلال احمر از جمله فعاليتهاي مهم است، خاطرنشان كرد: در مسيري حركت كنيد كه همه ابعاد جمعيت هلال احمر به مردم معرفي شوند و مردم بدانند كه بخشهاي مختلف ايفا كننده چه وظايفي دارند و هستند.
ندافیان در ادامه به ایجاد پست امداد در سه راهی سه چاهون اشاره کرد و گفت: در مسیر بافق - بهاباد صد در صد نیاز به پست امداد جاده ای داریم که الحمدا... زیرساختهای اساسی آماده است و امیدواریم ان شاا... این امر در نیمه نخست امسال عملی شود.
در ابتدا رئیس جمعیت هلال احمر بافق ضمن تبریک این روز، گزارشی از فعالیتهای این مرکز در سال گذشته را ارائه داد و گفت:مرکز امداد هلال احمر بافق، با برپایی مانورهای امداد و نجات در هفته کاهش بلایای طبیعی، به نوعی به مردم آموزش های لازم را برای رویارویی بهتر با حوادث طبیعی ارائه می دهد.
"محمد رضافتاحی" در ادامه به برنامه های هفته هلال احمر اشاره کرد و گفت: افتتاح چندین کانون هلال احمر روستایی ، برنامه اهدا خون ، بازدید از جامعه معلولین ، دیدار با پیشکسوتان جمعیت هلال احمر از جمله برنامه های این مرکز می باشد.
گفتني است؛ هفته هلال احمر از 18 ارديبهشت در كشورمان آغاز مي شود.