نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سرپرست فرمانداری بافق : عزت ما این است که روی پای خود ایستاده و خودکفا شده ایم

سرپرست فرمانداری بافق : عزت ما این است که روی پای خود ایستاده و خودکفا شده ایم


سرپرست فرمانداری بافق : عزت ما این است که روی پای خود ایستاده و خودکفا شده ایم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ " حجت الاسلام سلیمانی" روز پنج شنبه در دیدار کارکنان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه که در محل جهاد کشاورزی بافق برگزار شد ضمن گراميداشت ياد و خاطره حضرت امام خميني (ره) و فرمان تاريخي معظم له مبني بر تشکيل جهاد سازندگي اظهار داشت:در دنیای امروز ارزش مردم به اثراتی است که مردم در جامعه می گذارند و ارزش هر کس به اندازه فکرش می باشد.

امام جمعه بافق افزود :وزارت جهاد کشاورزی به نام مقدس جهاد آراسته شده و ارتباطش با ولایت عجین گشته است. اگر بخواهید توفیقات شما در این نهاد بیشتر شود باید روحیه جهادی داشته و با همین روحیه مشارکت جمعی و عمومی را بالا برده و این مقوله را فرهنگسازی نمایید.

نماینده ولی فقیه در بافق با اشاره به شخصیت امام علی (ع) گفت: حضرت علی (ع) یک انسان کامل و ارزشی است که ویژگی های یک انسان کامل در وی ظاهر شده است و تنها کسی که می شود شخصیتش را در تمام ابعاد زندگی سرلوحه امور قرار داد امیرالمومنین(ع) می باشد.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: مولای متقیان اولین حرکتی که انجام داد حرکت اقتصادی بود ،کاشت نخیلات و وقف جامعه کردن یکی از حرکات مولایمان بود. این کار مولا یک کار ارزشی و اقتصادی بود و این هدفی است که نظام ما دنبال می کند، ما باید در سال جهاد اقتصادی، افکار اقتصادی داشته باشیم و با ارزش دادن به افکارمان ایجاد اشتغال کنیم .

سرپرست فرمانداری بافق نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی گفت: بايد تلاش كرد فعاليت هاي بخش كشاورزي را به تناسب نسبت به ساير بخش ها گسترش داد.

ندافیان با اشاره به خود کفا شدن ایران در صادرات گندم تصریح کرد :عزت ما این است که روی پای خود ایستاده و با خود کفایی از وابستگی به دیگر کشورها نجات یابیم.

وی خطاب به مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی بافق گفت: به كار خود جهت و هدف بدهيد و آن هدف نيز بايد خدايي باشد زيرا كاري كه براي خدا صورت گيرد خستگي ندارد.

حسین ندافیان در بخش دیگر از سخنرانی خود اظهار داشت: استفاده از فن آوریهای جدید در بخش کشاورزی و استفاده بهینه از آب و خاک خصوصاً ترویج کشاورزان به مجهز کردن مزارع ، احداث دامداریهای صنعتی و باغداری مدرن از توصیه های ایشان به مسئولان بود.

خاطر نشان می شود در ابتدای این دیدار مدیر جهاد کشاورزی بافق ضمن عرض خیر مقدم و تیریک هفته  جهاد کشاورزی گزارشی از فعالیتهای انجام شده  این مدیرین را در سال گذشته عنوان کرد و تصریح کرد: از مجموع 130 میلیارد ريال مصوبه جهاد کشاورزی تا کنون 820 میلیون تومان تخصیص داده شده که 60 درصد در قالب امتیازات آب و خاک ، مرمت قنوات و لوله گذاری و احداث کانال های آبیاری هزینه شده و ما بقی در بخش زراعت و کشاورزی بوده است .

"حمید عسکری" با اشاره به اجرای طرح احیای نخیلات در شهرستان گفت: در زمینه نخیلات 5/52 درصد سطح زیر کشت استان را به خود اختصاص داده که حائز رتبه اول شدیم و در بخش تولید رتبه دوم استان را آن خود کردیم.

وی در ادامه افزود: در سال 88 ، 70 هکتار و در سال 89 ، 90 هکتار اصل نهال خرما در کشت و بالغ بر 18000 پاجوش خرما در سطح شهرستان توزیع شده است.