نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سفر مشاور وزير امور خارجه به بافق و ديدار با فرماندار اين شهرستان

سفر مشاور وزير امور خارجه به بافق و ديدار با فرماندار اين شهرستانبه گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق؛ فرماندار بافق در اين ديدار كه در محل فرمانداري با حضور "روستايي" رييس نمايندگي وزارت امور خارجه در استان يزد ، "حسن اميرزاده" رييس شوراي شهرستان و "محمد رضا فتاحي" بخشدار مركزي بافق برگزار شد ضمن قدرداني از تلاش و موفقيت هاي تيم مذاكره كننده هسته اي جمهوري اسلامي ايران در مذاكرات اخيردر لوزان سوييس بيان داشت: موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در تاریخ معاصراین کشور بی نظیر و خود يك دستاورد بزرگ براي كشور محسوب مي شود.

"سيد مهدي طلايي مقدم " در ادامه با تاکید بر اهمیت موضوع گردشگری در شهرستان بافق اظهار داشت : بحث گردشگري و جذب توريست يكي از چهار محور اصلي سند چشم انداز توسعه شهرستان بافق را تشكيل مي دهد چرا كه بافق دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است که در صورت معرفی و برنامه ریزی برای رونق آن، می تواند به قطب گردشگری استان ، کشور و حتي در سطح بين الملل تبدیل شود.

وي صنعت گردشگري و اكو توریسم را به عنوان یک صنعت تمام نشدنی و پايدارعنوان کرد و افزود: شهرستان بافق آمادگي لازم در استقبال از سفراي كشورهاي مختلف را داراست كه حضور سفيران كشورهاي مختلف ميتواند در معرفي هرچه بهتر پتانسيل ها و ظرفيت هاي گردشگري شهرستان به ساير نقاط جهان موثر و مفيد باشد.

طلايي مقدم در پايان ضمن قدرداني از حضورمالكي مشاور وزير امورخارجه در اين شهرستان خواستار مساعدت ، پيگيري و اقدام لازم در راستاي توسعه گردشگري شهرستان در سطح بين الملل شد.

مشاور وزير امور خارجه در امور ايثارگران در ادامه اين ديدار با مثبت ارزيابي كردن ظرفيت ها و پتانسيل هاي شهرستان بافق در صنعت گردشگري و اكو توريسم ابراز داشت: در بازديدي كه از برخي ازمناطق گردشگري شهرستان از جمله باغ تيتو و ريگزارهاي روستاي صادق آباد بافق صورت گرفت اين شهرستان قابليت آن را دارد كه  با هماهنگي بين بخش هاي مختلف و برنامه ريزي مدون درشهرستان در سطح بين الملل مطرح شود.

امير مالكي درپايان جهت همکاری در زمینه های مختلف اكو توریسم و صنعت گردشگری و معرفی این شهرستان به سفرای کشورهای مختلف و اقدامات لازم در حوزه وزارت امورخارجه قول مساعدت و پيگيري داد.