نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سفر کاروان پیاده کربلای معلی از بافق آغاز شد

سفر کاروان پیاده کربلای معلی از بافق آغاز شد


در آستانه اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "سید علی طباطبایی" در مراسم بدرقه کاروانیان پیاده کربلا اظهار داشت: این کاروان 45 نفری مسافت 80 کیلومتری نجف اشرف تا کربلای معلی را به مدت چهار روز پیاده طی خواهند کرد.

مدیر کاروان پیاده کربلا بیان کرد: از این تعداد زائر، 40 نفر بافقی چهار نفر یزدی و یک نفر بهابادی در قالب کاروان پیاده عازم زیارت عتبات عالیات هستند.

وی جوان‌ترین عضو این کاروان را سید امین‌رضا طباطبایی 16 ساله و مسن‌ترین آنها را حسین ابراهیمی 60 ساله عنوان کرد.

مدیر کاروان پیاده کربلا یادآور شد: این کاروان با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مراسم اربعین حسینی را در کربلا برگزار می‌کند و پس از آن به بافق باز می‌گردد.

طباطبایی که 20 مرتبه متوالی به عنوان مدیر کاروان پیاده 120 نفری امام رضا (ع)  مسیر 1018 کیلومتری بافق - مشهد را طی کرده است ادامه داد: زائران عتبات عالیات که عضو این کاروان پیاده هستند، ابتدا با اتوبوس به نجف می‌روند و از آن جا با پای پیاده، خود را به کربلای معلی می‌رسانند.

مدیر موسسه بیت‌الرضا (ع) بافق همچنین یادآور شد: برای نخستین‌بار است که عزیمت این کاروان پیاده از بافق به کربلای معلی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این کاروان که همگی مشکی پوش عزای شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند در طول این سفر معنوی، برنامه‌هایی از قبیل مداحی، سینه زنی، روضه خوانی، سخنرانی و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و اعتقادی اجرا خواهند کرد.

طباطبایی بیان کرد: از آنجایی که این کاروان پیاده، مسیر جاده اصلی نجف تا کربلا را می‌پیماید و در بین راه، زیارتگاه و مکان مذهبی وجود ندارد بنابراین؛ کاروان بدون توقف به راه خود ادامه خواهد داد./عبداللهی