نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سلامت سالمندی وحفظ كرامت اجتماعی آنها باید مورد توجه قرار گیرد

سلامت سالمندی وحفظ كرامت اجتماعی آنها باید مورد توجه قرار گیرد


فرماندار بافق:

حسین ندافیان' در همایش سلامت وطول عمر افزود: احترام وارزش نهادن به سالمندان یكی از وظایف اصلی مامسلمانان است كه درآموزه های دینی واجتماعی بر آن تاكید شده است .

فرماندار بافق بابیان اینكه 18 تا 24 فروردین هرسال به نام هفته سلامت نامگذاری شده گفت: هرسال سازمان جهانی بهداشت باتوجه به اهمیت موضوعات در این هفته شعاری جدید را عنوان می كند .

وی بابیان اینكه موضوع شعار امسال روز جهانی بهداشت سالمندی وسلامت ، زندگی سالم است گفت : محوریت برنامه های این هفته بر زندگی سالم و افزایش طول عمر می باشد.

فرماندار بافق بااشاره به اینكه جمعیت سالمندی كشور رو به رشد است تاكید كرد : مسئولین بهداشت ودر مان باید برای پیشگیری از مشكلات سالمندان برنامه ریزی كنند وخدمات بیشتری در اختیار این قشر قرار گیرد .

رئیس شبكه بهداشت و در مان بافق نیز با اشاره به وجود بیش از 5/5 میلیون سالمند در كشور افزود :جمعیت سالمندان كشور در سال 65 حدود 3درصد جمعیت ایران بوده است ولی درحال حاضر 7درصد جمعیت كشور از این قشر هستند.

دكتر 'سید محمد جواد میرجلیلی ' با بیان اینكه در فرهنگ دینی ما تكریم و احترام به سالمندان سفارش شده است خاطر نشان كرد : هم اینك در شهرستان بافق افزون بر 2هزار و 800 سالمند زندگی می كنند كه 7درصد از جمعیت این شهرستان را تشكیل می دهندكه باید همه با هم در ایجاد سلامت این قشر همكاری داشته باشند.

وی با اشاره به اصلی ترین برنامه مركز بهداشت بافق در مورد سالمندان گفت : مهمترین برنامه این مركز جهت سلامت سالمندان شهرستان، آموزش و آشنا نمودن آنان به نوع بیماریهای خود و همچنین راههای پیشگیری از آن است .

به گزارش خبرنگار ما ، هفته سلامت بهترین زمان برای ارتقاء سطح سلامت جامعه است ، به همین منظور امروز همایشی با عنوان سلامت وطول عمر در بافق برگزار شد.

بررسی موانع وچالشهای فراروی سلامت ، توفیقات نظام سلامت وبیان اقدامات پیش رو در راستای تبیین عملی شعار سلامت وسالمندی بعنوان شعار روز جهانی بهداشت از مهمترین موضوعات مطرح شده در این همایش بود.

گروه خبری: عسکری / عبداللهی