نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سه تن مواد مخدر در بافق امحا شد

سه تن مواد مخدر در بافق امحا شد


سه تن مواد مخدر در بافق امحا شد

 امام جمعه بافق در اين مراسم از جوانان به عنوان سرمايه هاي نظام و انقلاب ياد کرد و اظهار داشت: اعتياد به مواد مخدر يکي از دام هايي است که استکبار جهاني براي جوانان ايران اسلامي گسترده است و جوانان بايد مواظب باشند تا گرفتار آن نشوند.

حجت الاسلام " سليماني " با قدرداني از فعاليت هاي نيروي انتظامي و تجليل از شهداي اين نيرو گفت: در راستاي مبارزه با سوداگران مرگ و جلوگيري از اشاعه مواد مخدر در کشورمان ، تاکنون هزينه هاي سنگيني پرداخت شده است و در اين راه عزيزاني به شهادت رسيده اند.

دبير ستاد مبارزه با مواد مخدر استان يزد هم در اين مراسم با اشاره به توليد 92 درصد مواد مخدر جهان در افغانستان گفت: 30 درصد از اين مواد وارد کشورمان مي شود.

سرهنگ " زارع " افزود: پارسال حدود يکهزار تن انواع مواد مخدر در کشور کشف و ضبط شد که پنج تن آن مربوط به استان يزد بود.

فرمانده انتظامي استان يزد نيز در حاشيه ي اين مراسم گفت: امحاء مواد مخدر براي دومين مرتبه در سالجاري در استان يزد انجام مي شود.

سرهنگ " علي علي اکبريان " از کشف 17 تن مواد مخدر از ابتداي سال جاري تاکنون در استان يزد خبر داد و گفت: بيشترين کشفيات از نوع ترياک، هرويين و کراک بوده است.

وي افزود: کشف اين ميزان مواد مخدر نسبت به مدت مشابه پارسال 70 درصد افزايش داشته است.
وي انجام فعاليت هاي فرهنگي و درمان معتادان را از مهمترين اولويتهاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان يزد در سال جاري بيان کرد و گفت: در زمان حاضر 31 تشکل مردمي در راستاي انجام امور فرهنگي و درمان معتادان خود معرف در سطح استان يزد فعاليت دارند.
وي همچنين از تدوين چند واحد درسي به دروس دانشگاهي در بحث مواد مخدر خبر داد و گفت: نيروي انتظامي و شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان يزد نيز هزينه هاي تحقيقاتي دانشجوياني که پايان نامه هاي خود را در موضوع مواد مخدر ارائه دهند به عهده خواهد گرفت