نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سه پایلوت فرهنگی دیجیتال در مدارس بافق ایجاد می ‌شود

سه پایلوت فرهنگی دیجیتال در مدارس بافق ایجاد می ‌شود


سه پایلوت فرهنگی دیجیتال در مدارس بافق ایجاد می ‌شود

 

به گزارش خبرنگار مهر، حامد شفیعی صبح چهارشنبه در سفر جمعی از مسئولان مراکز دیجیتالی استان یزد به بافق با اشاره به اهمیت نقش مراکز فرهنگی در مقابله با تهاجم فرهنگی اظهار داشت: ایجاد پایلوت های فرهنگی در مدارس می تواند فضای بسیار مناسب و خوبی برای انتقال دانش در فضای مجازی بین دانش آموزان باشد.

 

 

وی افزود: در این پایلوتهای فرهنگی دانش آموزان می توانند با امکانات دیجیتالی که در اختیار دارند در فضای مجازی در راستای تحقق اهداف فرهنگی و اسلامی فعالیت کنند.

 

 

شفیعی با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ اسلامی در جامعه بیان داشت: با مدیریت متمرکز و هدایت کننده در امور فرهنگی و با استفاده از ابزار و نیروی فرهنگی، در این راستا به راحتی می توان گام موثری برداشت.

 

 

مرکز دیجیتال بافق راه اندازی می شود

دبیر شبکه ملی فرهنگ یزد با اشاره به ایجاد 12 مرکز دیجیتال در استان یزد عنوان کرد: با برنامه ریزی هایی که توسط مسئولان فرهنگی استان و شهرستان شده است مرکز دیجیتال بافق هم به زودی به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به آماده شدن طرح سه بعدی سازی فضای آستان امامزاده عبدالله (ع) بافق یادآور شد: از این به بعد علاقمندان می توانند در فضای مجازی ضمن زیارت از تمامی مکانهای مربوط به این مکان مقدس بازدید کرده و در جریان فعالیتهای فرهنگی و عمرانی آستانه این امامزاده مقدس به صورت سه بعدی قرار گرفته و بهره معنوی کسب کنند.

شفیعی افزود: به منظور معرفی مکانهای مذهبی و مناطق تاریخی، گردشگری شهرستان بافق و شناسایی آداب رسوم و اقلیم این منطقه به زودی پرتال جامع گردشگری شهرستان بافق ارائه خواهد شد.

 

 

نرم افزار جامع شهدای بافق آماده سازی می شود

دبیر شبکه ملی فرهنگ یزد از آماده سازی نرم افزار جامع شهدای بافق به منظور ترویج فرهنگ عظیم ایثار و شهادت خبر داد و گفت: در این نرم افزار وصیتنامه، زندگی نامه، عکس، خاطرات و ... شهدای شهرستان بافق گنجانده شده است و قابلیت جستجو در این موارد را داراست.

دبیر شبکه ملی فرهنگ یزد و مدیران مراکز فرهنگی دیجیتال استان در این سفر در نشستی با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق، راهکارهای ارتقاء سطح فرهنگ ملی، مشکلات و کمبودهای مراکز دیجیتال شهرستانها را بررسی کردند و برای ساماندهی هرچه بهتر فعالیتهای این مراکز برنامه ریزی کردند.

شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران زیر نظر مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت علمی ریاست جمهوری با هدف توسعه فرهنگ بومی بر اساس زیرساخت های ارتباطی، افزایش تولید محتوای الکترونیک در کشور، افزایش عرضه محصولات دیجیتال، ایجاد دسترسی آسان و عمومی به رسانه های دیجیتال، ایجاد شبکه تولیدکنندگان محتوای دیجیتال، ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حوزه فرهنگ، فروش الکترونیک در حوزه رسانه های دیجیتال و ایجاد سیستم یکپارچه خرید و فروش دیجیتال است در حال فعالیت است.