نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

سومين همايش مهندسي معدن ايران در بافق پايان يافت .

سومين همايش مهندسي معدن ايران در بافق پايان يافت .


سومين همايش مهندسي معدن ايران در بافق پايان يافت .

از 277 مقاله پذيرفته شده 120 مقاله در زمينه اکتشافات و مهندسي نفت ، استخراج ، مکانيک و ژئوتکنيک و فراوري موادمعدني در قالب سخنراني ارئه شد و 157 مقاله هم به صورت پوستر طبق برنامه زمانبندي شده در معرض ديد شرکت کنندگان قرار گرفت .

برپايي نمايشگاه تخصصي معدن وصنايع معدني ، بازديد از معدن چغارت بافق وبرگزاري نشست هاي علمي از برنامه هاي جنبي سومين همايش مهندسي معدن ايران در بافق بود .

در مراسم اختتاميه اين کنفرانس مديرعامل شرکت سنگ آهن مرکزي ايرانبافق از بخش معدن به عنوان زيربناي توسعه کشور ياد کرد وگفت : ايران از نظر منابع زيرزميني داراي ظرفيتهاي بالايي است که شناخت و استفاده مطلوب وعملي از اين مواهب الهي در توسعه پايدار کشور نقش به سزايي دارد .

 اسرافيل احمديه اضافه کرد : دستيابي به روشهاي نوين اکتشاف و استفاده مفيد از منابع زيرزميني مستلزم ارتباط بيشتريبن پژوهشگران و متخصصان صنعت معدن کاري است .

وي اظهار اميدواري کرد تجارب به دست آمده از اين کنفرانس بتواند زمينه ساز برگزاري کنفرانسهاي بين المللي در سالهاي اتي باشد.

رئيس سومين کنفرانس مهندسي معدن ايران نيز گفت: اين کنفرانس يکي از معتبرترين رويدادهاي علمي در زمينه مهندسي معدن وفنون وابسته به آن است که هر دوسال يکبار بامشارکت دانشگاههاي کشور برگزار مي شود .

احمد خدادادي افزود : همکاري سه جانبه انجمن مهندسي معدن ايران ، دانشگاه يزد وشرکت سنگ آهن مرکزي ايران وبرگزاري آن در جوارمعدن بزرگ سنگ آهن چغارت بافق از ويژگيهاي سومين کنفرانس مهندسي معدن ايران بود .

وي اضافه کرد : اين همايش فرصت مناسبي بود براي تبادل افکار و ايده هاي خلاق در حوزه هاي علمي ، کاربردي ، مهندسي معدن که يقينا در شکوفايي تکنولوژي معدن تاثر گذاراست.

خاطرنشان مي شود دراين همايش با اهداء لوح سپاس از خدمات مهندس اسرافيل احمديه مدير عامل شرکت سنگ آهن مرکزي بافق و دکتر حسين محمد ميرزايي مدير و دبير کميته اجرايي همايش قدر داني شد

لازم به ذکر است در اين همايش بيش از 900 نفراز پژوهشگران و متخصصين صنعت معدن کاري کشور حضور داشتند