نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شاهین فرهنگ : هدفی که برنامه ی عمل ، برای رسیدن به آن وجود نداشته باشد ، هرگز تحقّق پیدا نمی‌کند

شاهین فرهنگ : هدفی که برنامه ی عمل ، برای رسیدن به آن وجود نداشته باشد ، هرگز تحقّق پیدا نمی‌کند


شاهین فرهنگ : هدفی که برنامه ی عمل ، برای رسیدن به آن وجود نداشته باشد ، هرگز تحقّق پیدا نمی‌کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، دکتر شاهین فرهنگ در همایش زندگی هدفمند که  به مناسبت روز ملی خانواده  در بافق برگزارشد گفت : زندگی اگر هدفمند و توأم با قاطعیت نباشد دستخوش شانس و بخت و اقبال می‌شود. زیرا بدون داشتن هدف معین قضاوت این که تا چه اندازه در مسیر درست حرکت می‌کنیم غیرممکن می‌شود.
این روانشناس  با تاکید بر داشتن هدف در زندگی  افزود: زندگی قاطعانه و هدفمند بدین معناست که از تمام نیروی خود برای رسیدن به هدف‌هایی که برای زندگی خود برگزیده‌ایم استفاده کنیم: هدف درس خواندن، تشکیل خانواده، کسب درآمد، شروع کردن یک فعالیت جدید، تولید یک محصول تازه، حل یک مسئله علمی، ساختن یک خانه ییلاقی، ایجاد یا حفظ یک رابطه عاشقانه. این هدف است که ما را به جلو می‌برد، این هدف است که به ما انرژی می‌‌دهد.
وی افزود : زندگی هدفمند و مصّمم مستلزم پاسخ‌گویی به سوالاتی از این قبیل است: می‌‌خواهم به کجا برسم؟ چگونه به هدفم برسم؟، چرا فکر می‌کنم روشی که برگزیده‌ام مناسب است؟  آیا در مسیر شکست حرکت می‌کنم؟ آیا اطلاعات جدیدی هست که باید آن را در نظر بگیرم؟ آیا باید در روش کارم تعدیل کنم؟ آیا باید اقداماتم را تغییر دهم؟ آیا باید در هدف‌ها و مقاصدم تجدیدنظر کنم؟ از این رو همان‌‌طور که ملاحظه می‌کنید زندگی هدفمند و قاطعانه مستلزم آگاهی در سطح بالاست. 
دکتر فرهنگ معتقد است  از اشتباه كردن نترسید . اشتباه و شكست جزء امور طبیعی و عادی انسانهاست.به این فكر كنید كه هر اشتباه شما را به توفیق نهایی نزدیكتر می سازد .
بنابراین ،اولین و اساسی ترین سرمایة هر كس دوران عمر اوست . عمر یعنی دقایق ، ساعات ، روزها و سالهایی كه زنده هستیم ، فقط در چارچوب این اوقات است كه برنامه ریزی خوب و مفید امكان پذیر می باشد و این برنامه ریزی را با مشخص كردن اهداف اصولی زندگیتان شروع كنید .
فرمانداربافق نیز در این همایش ضمن تبریک هفته کتاب و نیز روز ملی خانواده  از خانواده به عنوان  يک واحد اجتماعى،  شامل مجموعه اى از افراد که با هدف و منافع مشترکى زير سقفى گرد هم مى آيند یاد کرد و افزود : تقویت تفکر و اندیشه  فراهم آوردن زمینه ای برای انتخاب صحیح در مسائل اجتماعی *تقویت روحیه ی علاقه مند شدن به زندگی تواءم با نشاط و شادابی *تعمیق باور ها و رفتار های دینی از ویژگیهای یک  زندگی هدفمند میباشد