نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شب شعر فجر بیداری در دولت آباد بافق برگزار شد

شب شعر فجر بیداری در دولت آباد بافق برگزار شد


در آستانه 22 بهمن

شب شعر فجر بیداری به همت بخشداري ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ،کانون بسیج هنرمندان بافق، کانون فرهنگی هنری موعود و مركز فرهنگي هنري شهداي گمنام دولت آباد بافق برگزار شد.

 

 

در شب شعر فجر شاعران و فرهیختگان شهرستان بافق تازه ترین سروده های خود را در وصف پیامبر اعظم (ص)، بیداری اسلامی و انقلابهای منطقه، فلسطین و قدس شریف همچنین سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت ایران، ولایت فقیه و بیداری اسلامی ارائه دادند.

یکی از روحانیون حوزه علمیه قم در این مراسم  با تبریک میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) امام جعفر صادق و گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت : ایجاد عدالت اسلامی ، استقرار حکومت اسلامی و اجرای احکام الهی از مهمترین اصولی است که پیامبر اکرم (ص) بر اساس آن به هدایت جامعه و انسانها پرداخته است .

 

 

حجت الاسلام محسن شریعتی گفت: مردم ایران اسلامی نیز پیش از پیروزی انقلاب در كشوری تاریك و ظلمانی زندگی می كردند كه با پیروزی انقلاب، آرمانها و ارزش های معنوی و الهی زنده شد و هم اكنون این روشنایی تمامی جهان را نورانی كرده است .

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت گفت : مساله وحدت در جامعه اسلامی به عنوان یك اصل اعتقادی، اسلامی، قرآنی و منطقی بحساب می آید كه همه اقشار جامعه باید در گسترش و تعمیق آن كوشا باشند،وآیه شریفه 'واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا' زیباترین كلام در راستای وحدت مسلمانان است

 

 

این خطیب حوزوی همجنین نهضت امام خمینی (ره) را یادآور شد و تصریح کرد: این نهضت ، یک حادثه بزرگ تاریخی بود  که تحولی عظیم در امت اسلامی بوجود آوردو امروزه قیام های مردمی در کشورهای دیکتاتور و سرنگونی پادشاهان این کشورها برگرفته از قیام مردم ایران است .

 

 

وی  در این محفل معنوی با اشاره به اینکه مسلمان بودن یکی از شرایط نمایندگی مجلس است گفت: بنا بر این كانديداها در تبليغات خویش سعي كنند رقبای خود را تخريب نكرده و شئونات اسلامي را رعايت کنند.تا جلوی یاوه گویی های دشمن گرفته شود.

 

 

حجت الاسلام  محسن شریعتی افزود: امروز که دشمن با تبلیغات گو ناگون در صدد است که حضور مردم را در انتخابات آتی کم رنگ جلوه دهد، وظیفه دینی ماحکم می کند که با حضور حد اکثری و گسترده در انتخابات 12 اسفند ، دشمنان را مایوس و توطئه های آنها را خنثی کنیم.

 

 

وی همچنین از انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان تجلیگاه حضور مردم ایران برای نظارت بر امور کشور و کار نظام یاد کرد و خاطرنشان کرد: مردم ایران با در نظر گرفتن دو موضوع مهم حضور حداکثری و انتخاب آگاهانه در این دوره از انتخابات نیز شرکت خواهند کرد.

 

 

شریعتی حضور جوانان را در همه صحنه های انقلاب را یادآور شد و گفت : امروز حرکت های علمی و فرهنگی در کشور با تلاشهای بی وقفه جوانان متعهد به حداعتلای خود رسیده است .

 

 

وی افزود: جوانان کشور امروز با تبعیت از ولی فقیه با فرا گیری علم و دانش و پیشرفت د راین زمینه نام ایران اسلامی را در جهان پرآوازه کرده اند.

 

 

 قرائت مقاله توسط چند نفر از اهالی منطقه ، اجرای گروه سرود  با موضوع انقلاب ، شعر خوانی توسط نونهالان و ... از دیگر برنامه های این گفتمان بود .

 

 

در پایان مراسم  از برندگان مسابقه حضوری و شاعران برگزیده با اهدای هدایایی به رسم یادبود تجلیل شد.

عبداللهي