نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شعار امسال استراتژیک است / امام خامنه ای ، کشور را با ظرفیت بالا معرفی کردند

شعار امسال استراتژیک است / امام خامنه ای ، کشور را با ظرفیت بالا معرفی کردند


فرماندار بافق:

فرماندار بافق ظهر امروز در گفت و گویی با خبرنگار بافق نیوز ، در رابطه با شعار سال ۱۳۹۲ اظهار داشت: شعار امسال یک شعار استراتژیک است. یعنی مقام معظم رهبری با این شعارشان ، به نوعی کشور را با یک ظرفیت بالا معرفی و اعلام کردند کشور ما این توانایی را دارد که همزمان با برگزاری انتخابات ، در عرصه اقتصادی نیز وارد شود و این نیست که در زمان برگزاری انتخابات ، وضعیت اقتصادی نظام ضعیف شود و اگر کار اقتصادی قرار است انجام شود ، انتخابات خرداد ماه لطمه ببیند. حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نشان دهنده این است که مقام معظم رهبری سیاست و اقتصاد را دو بال برای نظام انتخاب کردند و این حرکت بزرگی است. قطعاً اگر این دو بال با هم به صورت همگن حرکت نکنند ، آن موفقیت مد نظر تحقق نمی یابد.

وی گفت:در آخرین جلسه شورای اداری بافق نیز تقریباً بدین شکل مطرح کردیم که در سال ۱۳۹۲ ، دو حرکت بزرگ برای شهرستان بافق در نظر گرفتیم که به نحو احسن انجام شود. حماسه سیاسی همان انتخابات خردادماه و حماسه اقتصادی نیز همان تدوین برنامه افق روشن بافق ۱۴۰۴ و اشتغال می باشد. آن هم اشتغال پایدار که تحقق آن برای ما با رویکردهای مختلف از جمله جوار معدنی ، گردشگری و کشاورزی ، اهمیت خاصی دارد.

مهدی خاوری در ادامه با اشاره به انجام فعالیتهای سال جاری خاطر نشان کرد: در عین حالی که فکر می کنیم حماسه سیاسی و اقتصادی جدای از هم می باشند ، ولی به نوعی مرتبط هستند. می توانیم بگوییم حضور حداکثری مردم در انتخابات خرداد ماه منوط به این است که ما نیز “یا علی (ع)” گفته و در زمینه اقتصادی کمک کنیم. زمینه اقتصادی مرتبط و پایدار ، منوط به این است که حضور حداکثری مردم را در انتخابات داشته باشیم. یک مسئله تلفیقی است و به هم ربط دارد. امروز در بحث حماسه سیاسی توقع این است که چه در انتخابات شوراها که تمرین مردم سالاری دینی در جزئی ترین مناطق کشور است و چه در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری ، شاهد حضور حداکثری مردم در صحنه باشیم که انشاالله قطعاً محقق می شود.

خاوری افزود: در حماسه اقتصادی ، کار وسیع تر می باشد چون روند یکساله را در پیش رو داریم. ژاپنی ها پس از جنگ جهانی دوم ، هرچه کالای خارجی داشتند را دور ریخته و از کالای تولید داخل ، حتی با کیفیت پائین تر استفاده بردند. کار بزرگی در این کشور انجام شد. البته از طرف دیگر باید تولید کننده توجیح شود که در زمینه تولید دچار مهندسی معکوس نشود تا هر چه تولید بالا می رود ، کیفیت پائین نیاید.

_ بحث حماسه اقتصادی در سطح شهرستان بافق نیز این می باشد که به دنبال اشتغال های پایدار باشیم. در زمینه جوار معدنی فعالیت های عظیمی در حال انجام است. شرکت سنگ آهن مرکزی بزرگترین بار را در بحث اشتغال جوار معدنی به دوش کشیده است. همانطور که آقای عسکری مدیرعامل محترم این شرکت نیز گفت ، انشاالله آگلومراسیون خرداد و یا تیرماه رسماً به بهره برداری می رسد. گندله ، کنسانتره و معادن فولاد نیز حداقل باید در سال جاری کلیدهای حرکتی شان خورده شود.

_ در زمینه کشاورزی شرایط بافق خاص می باشد. باید به سراغ جوار کشاورزی برویم. در نگاهی دیگر ، می بایست به صنایع تبدیلی کشاورزی نگاه شود. ۲۰۰۰ هکتار نفر خرما با ۸۰۰ هکتار اصله اصلاح شده ، پتانسیل خوبی دارد ولی صنایع جانبی و کارخانه های فراوری خرما در بافق نیست. از خرما می توان نزدیک به صد نوع محصول تولید کرد. صادرات خرما در جهان ، یکی از پر رونق ترین صادرات غیر نفتی است. در شیلات برنامه خوبی داریم و اگر خدا بخواهد می توانیم قسمتی از بار غذایی مردم منطقه جنوب شرق را جبران کنیم. عملی شدن این امر ، نیازمند برنامه ، همت و حرکت جدید است که به وسیله مردمان سخت کوش و متدین بافق ، امکان پذیر می باشد.

_ در زمینه گردشگری دو مطلب جدا از هم داریم. یکی جذب گردشگر استانی است که باید کاری کنیم تا از سراسر استان یزد به شهرستان دارالشجاعه بافق بیایند و دیگری جذب گردشگر خارجی می باشد که با ایجاد هُلدینگ گردشگری امکان پذیر است و می بایست پکیجی (مجموعه) از جاذبه های گردشگری بافق ، ابرکوه ، میبد ، مهریز ، هرات و دیگر شهرستان های استان یزد تدوین شود تا وقتی گردشگر خارجی به این استان آمد ، اشباح شود. یعنی همه شکل و شمایل گردشگری را در این مجموعه با کمک هم استانی ها داشته باشیم.

_ هتل بافق که دوستان مان در شرکت سنگ آهن پیگیر آن بودند ، در آستانه راه اندازی است و به نظر من روز افتتاح آن را باید آغاز گام گردشگری بافق بدانیم.

بافق نیوز: هلدینگ گردشگری استانی پیشنهاد خودتان است؟

فرماندار بافق: بله.

بافق نیوز: به نظرتان شهرستان بافق می تواند در راستای تحقق شعار سال ، رهبر انقلاب را خشنود سازد؟

فرماندار بافق: صد در صد. قطعاً شور و نشاط مردم شریف بافق در صحنه انتخابات ، حماسه سیاسی کم نظیری را خلق می کند. بافق نشان داده است که نسبت به نظام وفاداری و محبت خاصی دارد. در زمینه اقتصادی نیز اگر نیمی از برنامه هایی که توضیح داده شد ، تحقق یابد ، امیدوار هستیم که دل نائب الامام از ما راضی شود.