نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شهرستانهاي بافق و مهريز بهترين كيفيت آب شرب را در استان دارا مي باشند.

شهرستانهاي بافق و مهريز بهترين كيفيت آب شرب را در استان دارا مي باشند.


مدير كل آب و فاضلاب استان يزد :

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، " علي اسلامي " در مراسم كلنگ زني منبع ذخيره آب شرب بافق كه با حضور مدير كل بحران استان ، معاون فرماندار و تني چند از مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند گفت: شهرستان بافق يكي از شهرستانهاي استان مي باشد كه از لحاظ آب شرب كمبود دارد.

وي با اشاره 16 هزار مشترك آب شرب بافق و احداث مخازن ذخيره آب در اين شهرستان گفت: به منظور پايداري و مديريت آب شهر نياز به ساخت مخازن ذخيره آب داريم كه با توجه به سرانه يك متر مكعبي براي هر مشترك در بافق به 34 هزار مترمكعب مخزن نياز داريم.

مدير كل آب و فاضلاب استان يزد با تاكيد بر ساخت مخزن 5هزار متر مكعبي در بافق افزود: با احداث به موقع و سريع، سرانه مخزن در شهرستان بافق به 23 هزار متر مكعب مي رسد كه با توجه به 16 هزار مشترك كمبود ده هزار متر مكعب مخزن ديگر در اين شهرستان جهت تامين آب شرب مردم احساس مي شود.

به گفته اسلامي اين مخزن با ظرفيت 5هزار متر مكعب با اعتباري بالغ بر 7ميليارد و 300 ميليون ريال با هدف ذخيره آب شرب مردم در مواقع ضروري به مدت 9 ماه بصورت سازه بتني ساخته خواهد شد.

وي استان يزد را يكي از معدود استانهاي كشور از لحاظ داشتن سد و رودخانه دائم دانست و گفت: استان يزد با توجه به كمبود آب شرب و همچنين استفاده صنعت از آبهاي زير زميني مي طلبد كمبود آب مورد نياز را از طريق خطوط انتقال آب خارج استان تامين كنيم.

اسلامي همچنين اجراي طرح فاضلاب شهري در بافق را يادآورد شد و افزود: طرح فاضلاب شهري بافق و مهريز در دستور كار قرار گرفته و اميدواريم تا پايان سال جاري مطالعه اين طرح به پايان برسد .

وي همچنين تاخير راه اندازي و اجراي طرح فاضلاب شهري دربافق را هزينه بالاي اين طرح اعلام كرد و گفت : طرح فاضلاب شهري بافق اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال نياز دارد كه با پيگيري مسئولان و موافقت مسئولان شهرستان بافق اميدواريم اين طرح سريعتر به مرحله اجرا در آيد.