نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

صنایع دستی حصیری بافق در استان یزد بی نظیراست

صنایع دستی حصیری بافق در استان یزد بی نظیراست


فرماندار بافق:

به گزرارش روابط عمومی فرمانداری بافق " مهدی خاوری"در جلسه شورای اداری شهرستان بافق افزود: این شهرستان به لحاظ پتانسیلهای عظیم معدنی ، کشاورزی ونخل داری که دارد، نه تنها دراستان یزد بلکه باید در سطح کشور نمونه باشد.

فرماندار بافق برایجاد نمایشگاه صنایع دستی این شهرستان در مبادی اشکذر، یزد، دوراهی یزد- بافق تاکید کرد و گفت: با این اقدام جایگاه شایسته بافق ونخلستانهای انبوه وفرآورده های الیاف درخت خرما و نقش آن در صنایع دستی و مشاغل خانگی باید در سراسر کشور مطرح و معرفی شود.

وی صنایع دستی حصیری بافق را در سطح استان یزد بی نظیر دانست وتصریح کرد: بادبزن حصیری این شهرکه از الیاف درخت خرما ساخته می شود به مراتب از بادبزنهای چینی که بازار کشورمان را اشغال کرده اند با کیفیت تر است.

خاوری همچنین حضور به موقع مسئولان را درهمه جلسات ضروری دانست و گفت : باید نظم وانضباط را از خودمان شروع کنیم تا امور اداری هم با نظم وتربیت وبه موقع انجام و ارائه شود.
فرماندار بافق به اردوی راهیان نور این شهرستان هم اشاره کرد وافزود: راه اندازی این اردو وحرکت کاروانهای راهیان نور به سرزمین عشق و ایمان ازکارهای ارزشی ایران اسلامی است.
وی درادامه برای راه اندازی کاروان راهیان نور مدیران شهرستان بافق هم قول مساعد داد.
امام جمعه بافق هم در این نشست ضمن تبریک سالروز میلاد امام حسن عسکری (ع) با بیان اینکه پاکی وصداقت انسان را محبوب می کند گفت : در تاریخ اسلام همواره چهره های پاک بودند که هم خودش محبوب قلب مردم شدند وهم جامعه را حفظ کردند.

حجت الاسلام "سید جوادسلیمانی" همچنین بخشش را از الزامات ایجاد جاذبه در انسان دانست و افزود: درسخاوتمند بودن نیاز به ثروت نیست بلکه همین بس که آدمی خلق وخوی بخشندگی داشته باشد.
وی بابیان اینکه کرم وبخشش ایجاد محبت می کند تصریح کرد: کرامت وسخاوت منشاء خوبی ها وسرچشمه ارزشهای والای انسانی است.

امام جمعه بافق خطاب به مسئولان ادارات گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید دقت کنند که در این شرایط حساس اقتصادی ، با لحن خوش وصبر وبردباری موجب جلب رضایت ارباب رجوع شوند.