نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

صنعت بزرگ بافق در انتظار گاز

صنعت بزرگ بافق در انتظار گاز


در نشست بررسی مشکلات کارخانه کاشی بافق مطرح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، مدیرعامل کارخانه کاشی بافق، در نشست بررسی مشکلات این واحد صنعتی اظهار داشت: فاز اول کارخانه کاشی بافق با تولید روزانه هشت تا 10 هزار متر مربع کاشی آغاز به کار کرده و فاز بعدی نیز به زودی در صورت رسیدن گاز راه‌اندازی می‌شود.

نماینده مردم بافق و چهار شهرستان دیگر استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: اگر کوره دوم این واحد بخواهد آغاز به کار کند، باید گاز شهری در کارخانه باشد چرا که گاز مایع جوابگوی هر دو کوره نیست.

دخیل‌عباس زارع‌زاده، ورود گاز به دالان شهرک صنعتی این شهرستان و نزدیکی این کارخانه را گامی برای رفع مشکل اصلی این کارخانه دانست و بیان کرد: باسازی و احیای این کارخانه می‌تواند، این واحد صنعتی را به عنوان یک کارخانه موفق در سطح استان مطرح کند.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، تامین امکانات کارخانه و استفاده از آن با ظرفیت کامل را از تصمیمات قطعی در مورد این کارخانه عنوان کرد و گفت: امتیاز مهم این کارخانه، داشتن خاک مرغوب شهرستان برای کاشی است که نقطه عطفی برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران دیگر در این امر است.

زارع‌زاده، کمبود سرمایه در گردش و نقدینگی را از مشکلات اولیه این کارخانه عنوان کرد و گفت: با دریافت وام، برای حل این مشکل تلاش خواهیم کرد.

وی، تلاش برای دریافت استمهال و بخشودگی جرایم را مستمر دانست و یادآور شد: برای رفع مشکلات این کارخانه از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد

زارع‌زاده خاطرنشان کرد: سرمایه و هستی مردم در این کارخانه نهفته است که با راه‌اندازی مجدد آن امیدواریم خدمتی به این مردم شود.

نماینده مردم بافق در مجلس، پیگیری مدیران کارخانه کاشی بافق برای رفع مشکلات این کارخانه و پیشرفت آنها را قابل تقدیر عنوان کرد.

گفتنی است، کارخانه کاشی بافق 5هزار و 13 نفر سهامدار دارد و  بیش از دو سال است که تعطیل شده و مشکل اصلی آن برای آغاز به کار مجدد، کمبود نقدینگی و گاز است.