نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

ضریح امامزاده عبدالله بافق گلباران شد

ضریح امامزاده عبدالله بافق گلباران شد


همزمان با میلاد با سعادت حضرت امامزاده عبدالله

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، همزمان با میلاد با سعادت حضرت امامزاده عبدالله (ع) ضریح و حرم این امامزاده در سیل مشتاقان و ارادتمندان و مسئولان شهرستان بافق گلباران شد و حال و هوای این بارگاه را روحانی و پر از عطر بوی ولایت و امامت کرد.

به گواهی تاریخ، حضرت عبدالله بن موسی کاظم (ع) از سادات بزرگوار و فرزند بلافصل امام هفتم (ع) و برادر بزرگوار امام هشتم شیعیان، حضرت علی بن موسی بن الرضا (ع) است و تولد آن حضرت روز دوازدهم ربیع‌الاول سال 143 هجری قمری است.

حرم مطهر این امامزاده در مرکز شهر بافق چون نگینی می‌درخشد و مکانی برای آرامش زائران و مجاوران آن حضرت است.

این بنا که متعلق به قرن پنجم هجری است، بقعه‌ای باشکوه و گنبدی عظیم دارد که کاشیکاری و تزئینات داخلی آن ستایش‌برانگیز است.

به همین منطور و همزمان با آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت پیامبر مکرم اسلام (ص) جشن‌های باشکوهی با حضور مداحان مشهور کشوری و سخنرانان در این مکان مقدس برگزار شد.

یکی دیگر از برنامه‌های این جشن، رونمایی از کتاب ادعیه و زیارت‌نامه معصومین (ع) بود که در 2 هزار جلد به چاپ رسیده است.

این کتاب به سبک کتاب ادعیه و زیارت‌نامه حرم و بارگاه امام رضا (ع) و از محل پرداخت و نذورات مردمی این شهرستان به چاپ رسیده است.

 

حجت‌الاسلام محمدرضا زنگنه در مراسم جشن میلاد امامزاده عبدالله (ع) بافق با اشاره به آیات سوره حجرات و معنی ظاهری آیه که «مومنان نباید صدایشان را در برابر پیامبر (ص)، بلند کنند» به تشریح آداب و حرمت حضور در بارگاه ائمه معصومین پرداخت.

وی رعایت حرمت و ادب را نزد ائمه، معصومین و بزرگان، یک نکته حیاتی و کلید معرفتی عنوان کرد و افزود: رعایت این نکته یک دستور اعتقادی و تربیتی است که تخلف از آن برگرفته از کفر و بی‌دینی است.

مدرس حوزه علمیه قم، ائمه اطهار (ع) را حجت‌الهی در زمین دانست و اظهار کرد: علما، شهدا و امامزادگان ما را به سمت ائمه جهت می‌دهند و ارتباط با امامان، انسان را موحد و تطهیر می‌کند.

وی ارتقای جامعه را از لحاظ دینی در گرو یاد دادن ادب و حرمت امامان توسط پدران و مادران به فرزندان دانست و تاکید کرد: سعادت دنیا و آخرت و قبولی عبادات، توسعه رزق و روزی و جلوگیری از تفرقه با باور امامان و پیروی از آنان محقق می‌شود.

مسئول موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان (عج)، هدف از خلقت انسان را رسیدن به ذات مقدس الهی برشمرد و عنوان کرد: امامان یک حقیقت الهی هستند و انسان‌های آسمانی می‌توانند آن‌ها را بشناسند و قدردان آنان باشند و این مقام را نیز خداوند برای آن‌ها انتخاب کرده است.

وی ضمن یادآوری اینکه همه مخلوفات زیر مجموعه ولایت معصومین هستند و حب و دوستی ایشان با تمام دوست داشتن‌ها فرق دارد، اظهار کرد: صفاتی که خداوند به امامان و معصومین داده به دیگران نداده، علم و حلمی که خداوند به ایشان عطا کرده با دیگران فرق دارد.

این استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: برای شناخت امام و آسمانی شدن هر انسان سه ویژگی مهم شامل طلب رسیدن به ذات پاک الهی، شناخت و معرفت اهل‌بیت (ع) و ترک گناه و دوری از گناه لازم است.

وی از بزرگان و علمای شهرستان بافق به ویژه آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی یاد کرد و او را شخصیتی خواند که حضرت امام خمینی (ره) او را الگوی خود در انقلاب اسلامی معرفی کرده است.

زنگنه همچنین به مبارزات تاریخی آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی در زمان رضاخان و ایستادگی وی در برابر هتک حرمت حرم حضرت معصومه (س) اشاره کرد و گفت: سه ویژگی بارز این فرد مجاهد، فقه و باور امام زمان و غیرت دینی و ادب و احترام بزرگان بوده است.

همزمان با سالروز میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام (ص) و آغاز هفته وحدت و تولد امامزاده عبدالله بافق، جشنی با حضور باشکوه مردم و مسئولان این شهرستان در جوار آستان مقدس امامزاده عبدالله بافق برگزار شد.