نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

طرح جامع بقعه قاضی میرجعفر بافق تهیه می‌شود

طرح جامع بقعه قاضی میرجعفر بافق تهیه می‌شود


سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق

 

 

 حجت‌الاسلام محمدعلی فلاح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در بافق با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای مناسب در بقعه قاضی میر جعفر بافق اظهار داشت: ساماندهی اولیه این بقعه درحال اتمام است و به زودی هیئت امنای این مکان نیز معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: برای اجرای مرحله اولیه ساماندهی بقعه قاضی میرجعفر مبلغی افزون بر 20میلیون ریال از بخش خیری در این مکان هزینه شده است.

فلاح با اشاره به سبک‌های معماری به کار رفته شده در این بقعه گفت: مصالح به کار رفته در بنا خشت و گل و دارای سقف گنبدی شکل با مقبره‌ای کوچک است.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق خاطرنشان کرد: با توجه به شروع کار خدام افتخاری این بقعه، برنامه زیارتی این مکان مقدس از ساعت پنج عصر تا 10 شب است.

فلاح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعویض درب چوبی ورودی آقایان امامزاده عبدالله بافق اظهار داشت: درب چوبی امامزاده عبدالله بافق که درسال 1414 هجری قمری توسط استادکاران اصفهان به زیبایی ساخته شده و به بافق آورده شده بود در ورودی آقایان نصب شد.

وی تصریح کرد: این درب چوبی پس از 19سال که در گوشه‌ای از امامزاده عبدالله نگهداری می‌شده است با پیگیری‌های اداره اوقاف بافق نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق همچنین از مدیریت جدید اجرایی آستان امامزاده عبدالله بافق خبر داد و افزود: مدیریت به زودی با معرفی کار خود را آغاز می‌کند و کفشداری آقایان و بانوان این آستان نیز مورد بهره‌بردای قرار می‌گیرد.

فلاح همچنین بیان کرد: برنامه‌های خدام افتخاری خواهران بقعه متبرکه امامزاده عبدالله بافق نیز به صورت منظم و فعالیت مستمر در محل این مکان مقدس آغاز می‌شود.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بافق آمادگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق را برای دریافت راهکارها و نظرات سازنده برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان را اعلام کرد.

بقعه متبرکه قاضی میرجعفر بافق از آثار به جا مانده دوره قاجاریه است که در فاصله دو کیلومتری جنوب شرق این شهرستان قرار گرفته و به شماره 2868 در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

خبرنگار: عبداللهی