نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

طنین زنگ سلامت در مدارس بافق

طنین زنگ سلامت در مدارس بافق 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، همزمان با آغاز هفته سلامت ، زنگ سلامت در مجتمع آموزشی نیایش به صورت نمادین نواخته شد تا بر اهمیت ارایه آگاهی و آموزش سلامت در سنین پایین ، تاکیدی دوباره شود .

معاون فرماندار بافق در جمع دانش آموزان این مجتمع اظهار داشت : دین مبین اسلام به عنوان دینی شناخته شده که در بین تمامی مکتب های اعتقادی دنیا ،از کاملترین دینهاست و بیشترین  توجه را به سلامت انسان ها داشته است .

"علی اصغر رنجبر" با اشاره به کلام حضرت علی (ع) در دعای کمیل و تاکید بر دستورات دین اسلام در خصوص سلامت روح وجسم آداب تغذیه صحیح و پرهیز از گناهان در تامین سلامت روح و روان انسانها موثر دانست .

وی خاطر نشان کرد : شرط داشتن یک جامعه با طراوت ، شاد و پویا دارا بودن افرادی است که در مرحله اول از سلامت جسمی و روحی مطلوب بر خوردار باشند تا در مسیری رو به جلو و مثبت گرا حرکت نمایند .

رنجبر با اشاره به اینکه شعار امسال هفته سلامت "فشار خون را جدی بگیریم" انتخاب شده است ،گفت : متاسفانه شایع ترین علت مرگ در کشور ما و سایر کشورهای پیشرفته یا در حال پیشرفت بیماری های قلبی و عروقی است که شامل سکته های قلبی و مغزی هستند .

معاون فرماندار بافق ترویج و نهادینه نمودن فرهنگ سلامت ونقش آن در پیشگیری از بیماریها در جامعه را مدیون تلاش معلمین دانست وبه اهمیت نقش آموزش وپرورش در این خصوص اشاره نمود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بافق نیز در مورد اهمیت رعایت دستورات بهداشتی و ضرورت مشارکت همه ادارات بویژه اموزش و پرورش سخنانی مطرح نمود

"جواد فتاحی" با اشاره به علائم فشار خون بالا عنوان كرد: سردرد‌های مکرر، اختلال در بینایی، تنگی نفس، خون ریزی از بینی، درد سینه، سرگیجه، کم شدن حافظه، خروپوف کردن، ناراحتی دستگاه گوارش و غيره از مهمترين نشانه هاي فشارخون بالا است.

فتاحی خطاب به دانش آموزان تصریح کرد : مهمترین دلیل سکته های قلبی و مغزی افزایش فشار خون می باشد که 90 درصد از دلایل فشار خون بالا ناشناخته است و به مواردی مانند افزایش وزن ، چاقی ،استرس و مصرف نمک زیاد مرتبط می شود .

رئیس اداره آموزش و پرورش بافق نیز در سخنانی با اشاره به شعار هفته سلامت امسال خواستار توجه جدی دانش آموزان به سلامت جسمی  و اهمیت دادن به ورزش و تحرک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف خصوصا فشارخون در سنین بالاتر شد.

اجرای مقاله علمی ، انجام فعالیت ورزشی ، اهدا هدیه به مربیان بهداشت مدارس و دانش آموزان ممتاز و برپایی سفره سلامت از دیگر برنامه های این مراسم بود.