نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

عملیات خط انتقال گاز از یزد به بافق و بهاباد آغاز شد

عملیات خط انتقال گاز از یزد به بافق و بهاباد آغاز شد


گامی دیگر در جهت توسعه بافق / وعده ای که محقق شد

  

صبح امروز طی مراسمی با حضور معاون شرکت گاز ایران، مدیر خطوط گاز استانی، مدیر شرکت برنامه‌ریزی و توسعه گاز کشور، مدیریت گازرسانی کشور، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، استاندار یزد، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد، امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و مردم شهرستان بافق، عملیات خط انتقال گاز از یزد به شهرستان‌های بافق و بهاباد آغاز شد.

در حالی کلنگ عملیات گاز شهری بافق به زمین می‌خورد که سال‌هاست مردم این شهرستان در انتظار تحقق قول‌های مسئولان در این زمینه هستند و گازرسانی به بافق از خواسته‌های دیرینه و به‌حق مردم این شهرستان است.

گازرسانی به شهرستان بافق از جمله مصوبات دور اول سفرهای استانی هیئت دولت به استان یزد است که در اسفندماه 1385 به تصویب رسید.

پیگیری‌های زیادی از سوی مسئولان استانی، نماینده شهرستان و مسئولان شهرستان و استان یزد انجام شد تا در نهایت به اجرای پروژه در واپسین روزهای سال 91 رسید.

به گفته مسئولان عملیات خط انتقال گاز از یزد به شهرستان بافق با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان به طول بیش از 100 کیلومتر توسط شرکت ملی گاز ایران با همکاری بخش خصوصی در طول برنامه زمان‌بندی شده 18 ماهه انجام خواهد شد.

با اجرای این پروژه بزرگ روزانه بیش از 12 میلیون و 500 هزار متر مکعب توسط لوله‌هایی به قطر 24 اینج گاز از یزد به شهرستان‌های بافق و بهاباد انتقال داده می‌شود.

فاز اول شبکه داخلی گاز بافق نیز که شامل اجرای حدود 60 کیلومتر خط تغذیه و توزیع، نصب ایستگاه تقلیل فشار (TBS) و یک‌هزار و 300 علمک است و تقریبا 2هزار و 100 خانوار بافقی را از نعمت گاز بهره‌مند می‌کند، در حال اجراست.

نبود گاز شهری در شهرستان بافق بزرگترین معضل این شهرستان است که با انجام این پروژه بزرگ و انتقال گاز به شهرستان بافق نویدبخش فصل نوینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی این شهرستان است.