نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

عملیات لوله گذاری خط انتقال گاز به بافق آغاز شد

عملیات لوله گذاری خط انتقال گاز به بافق آغاز شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، اولین محموله لوله خط انتقال گاز به شهرستان بافق صبح امروز وارد خط شد .

سرپرست اجرایی خط انتقال گاز به بافق در این باره گفت: پروژه خط انتقال گاز یزد به بافق به طول 100 کیلومتر و به قطر 24 اینچ با هزینه ای بالغ بر 700 میلیارد ریال توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در حال انجام می باشد.

میر فرهاد مرتضوی افزود: اولین پارت لوله های گاز که 37 کیلومتر از مسیر را تامین می کند توسط 30 تریلر در حال تخلیه می باشد.

وی با تاکید بر اینکه لوله مسیر تقریبا مهیا می باشد افزود: با ورود دومین محموله  15 کیلومتر دیگر از آماده ی کار میباشد که مابقی لوله ها برای عایق کاری به کارخانه مربوطه ارسال شده که پس از عایق کاری به پروژه انتقال داده خواهد شد.

مرتضوی گفت: در حال حاضر 130 نفر در این پروژه مشغول بکار هستند که از این تعداد 20 نفر جوشکار می باشند که با شروع کار این تعداد به 40 نفر افزایش خواهد یافت .

وی افزود: روند اجرای کار در پیک کار و با 20 نفر جوشکار روزانه یک کیلومتر است که با شروع کار و افزایش نیروی انسانی به 300 نفر  عملیات روزانه بطول 4 کیلومتر پیشرفت خواهد داشت .

سرپرست اجرایی و معاون کارگاه شرکت مهندسی پیسا خاطر نشان کرد : امیدواریم با تزریق به موقع لوله و مساعد بودن شرایط جوی و نبودن مشکل این پروژه در اوایل تیرماه سال آینده به اتمام  برسد .

گفتنی است عملیات لوله گذاری در کیلومتر 60 جاده بافق - یزد ( روبروی ذوب و روی ) در حال انجام می باشد.