نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق :احیای سلامت مهم‌ ترین اصول برای پویا کردن جامعه است.

فرماندار بافق :احیای سلامت مهم‌ ترین اصول برای پویا کردن جامعه است.


نواخته شدن زنگ سلامت در دبستان 15 خرداد بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، همزمان با دومین روز از هفته سلامت و در مراسم نواختن زنگ سلامت که با حضور فرماندار و جمعي از مسئولين محلی در دبستان 15 خرداد بافق برگزار شد، فرماندار احیای سلامت را یکی از مهم‌ ترین اصول برای پویا کردن جامعه دانست و اظهار داشت: در این راستا باید فرهنگ سلامت بیش از پیش مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته و به درستی ترویج و به آن عمل شود.

وی با اشاره به شعار هفته سلامت مبنی بر "زندگی سالم، طول عمر بیشتر"، تصریح کرد: در این راستا باید برای رفع مشکلات مختلف سالمندان، برنامه های جامعی طراحی و اجرا شود

حسین ندافیان با اشاره به اهمیت و جایگاه سلامت در توسعه و پیشرفت جوامع، تصریح کرد: در دنیا انسان سالم، محور توسعه سالم و پایدار بوده، که در این راستا باید روی سلامتی افراد سرمایه گذاری بیشتری شده تا جامعه سالم داشته باشیم.

ندافیان گفت: دانش آموزان، آینده سازان این مملکت هستند و باید در زمینه سلامت این قشر تاثیر گذار در جامعه، بیشتر سرمایه گذاری شود.

وی اظهاركرد: پیام امسال سازمان بهداشت جهانی توجه به سالمندان بوده که توجه و تكریم سالمندان از سوی خانواده ها و دانش آموزان ضروری بوده و توصیه های لازم در این زمینه باید به آنان ارائه شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق در این مراسم با اشاره با شعار هفته سلامت اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی برای هفته سلامت شعاری در نظر گرفته که عنوان آن "سالمندی و زندگی سالم" است.

سید محمد جواد میرجلیلی مشکلات جسمی را مهمترین مشکلات سالمندان دانست و یادآور شد: برای کنترل مشکلات این قشر، ارتقای سلامت جامعه به ویژه سالمندان باید بیش از پیش مورد اهتمام ویژه قرار داشته و برای کنترل بالا رفتن سالمندی در جامعه برنامه ریزی شود.

میرجلیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 8/7 درصد جمعیت ایران را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می‌دهند که پیش‌بینی می‌شود با ادامه این روند تا 15 سال آینده این آمار به 14 درصد جمعیت کشور برسد.

رئیس آموزش و پرورش بافق در ابتدای این مراسم گفت: تمامی تلاش ما و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت در راستای پرورش روح و جسم دانش‌آموزان است.

محمود خواجه ای افزود: دانش آموزان مروجان بهداشت و سلامت جامعه هستند .

 

رئیس آموزش و پرورش بافق در ادامه به برنامه‌های هفته سلامت در مدارس اشاره کرد و خواستار توجه همه مدیران و معلمان به مقوله سلامت شد.

در پایان این مراسم از چند تن از پرستاران و مروجان بهداشت و جمعی از سالمندان مدعو با اهدا لوح و هدیه تقدیر و تشکر شد.