نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق از آموزشگاه گل ياس بازديد كرد

فرماندار بافق از آموزشگاه گل ياس بازديد كرد


فرماندار بافق از آموزشگاه گل ياس بازديد كرد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بافق ، فرماندار بافق به همراه  مشاور امور بانوان و خانواده روز شنبه از آموزشگاه گل ياس ويژه بانوان بازديد كرد.

مسئول آموزشگاه گل ياس ضمن عرض خيرمقدم ، به شرح خدمات و عملكرد آموزشگاه پرداخت و گفت: آموزشگاه گل ياس به مدت 6 ماه بطور رسمي فعاليت خود را در 4 شاخه آموزش خياطي ،‌قالي بافي ،‌گلسازي ، كامپيوتر و با تعداد 38 نفر هنرجو زير نظر مربيان مجرب از بافق ،يزد و مشهد شروع كرده است.

اكرم استادي تصريح كرد : در پايان دوره به آموزشياران مايل به دريافت گواهينامه به سازمان فني و حرفه اي معرفي مي شوند.

مربي قاليبافي اين آموزشگاه نيز گفت : نوع قالي كه در اين كارگاه بافته ميشود كه بافت گره گردان ( تلفيقي از پشم وابريشم) است كه توسط استاد دهقان، يكي از اساتيد فرش دستباف يزد براي اولين بار در استان در بافق شروع شده كه سرعت ،‌دقت و استحكام كار  يكي از مزيتهاي اين بافت است .

به گفته مرضيه اكبرزاده ، استاد دهقان ابداع كننده اين گره هستند كه در سال 85 به ثبت رسيده و در بافت خانگي در يزد چند مورد انجام شده اما به صورت كارگاهي براي اولين بار در بافق صورت ميگيرد .

وي گفت در حال حاضر تعداد 2 دار قالي با 10 نفر بافنده مشغول به كار هستند كه در صورت استقبال بافندگان ميتوان تعداد دار قالي را افزايش داد.