نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق: افزايش ساعات مطالعه مفيد اصلي‌ترين رسالت نهاد كتابخانه‌هاست

فرماندار بافق: افزايش ساعات مطالعه مفيد اصلي‌ترين رسالت نهاد كتابخانه‌هاست


فرماندار بافق: افزايش ساعات مطالعه مفيد اصلي‌ترين رسالت نهاد كتابخانه‌هاست

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق، ذبيح الله خواجه‌اي در نشست انجمن كتابخانه‌هاي شهرستان بافق با اشاره به اهميت مطالعه و كتابخواني در جامعه بر ضرورت افزايش سرانه مفيد مطالعه در اين شهرستان تاكيد كرد.

وي خاطرنشان كرد: بايد با برنامه ريزي و تعامل درست و اصولي براي رسيدن به اين هدف تلاش كرد و لازم است تمام متوليان فرهنگي در اين مهم نهاد كتابخانه‌ها را همراهي كنند.

رئيس نهاد كتابخانه‌هاي عمومي بافق نيز در اين نشست از آغاز طرح هاتف كتاب در اين شهرستان خبر داد و بيان داشت: در اجراي اين طرح به صورت تلفني كتاب‌هاي مورد درخواست مراكز عمومي و صنوف تهيه مي‌شود و به صورت امانت در اختيار آنها قرار داده مي‌شود.

زهرا ابوليان، ترويج فرهنگ مطالعه و كتابخواني در سطوح مختلف جامعه را از مهم‌ترين اهداف اجراي اين طرح اعلام كرد.

وي خاطرنشان كرد: هم اكنون ساعات مطالعه مفيد در شهرستان بافق به ويژه در بين قشر جوانان بسيار محدود است و تلاش مي‌كنيم با اجراي طرح‌هاي مختلف ضمن تشويق اين قشر به عضويت در كتابخانه‌ها، راه‌هاي ترغيب جوانان و ساير اقشار جامعه به كتابخواني را هموار كنيم.

ابوليان بيان داشت: تسهيل روش‌هاي مطالعه و دسترسي به كتاب‌هاي مورد علاقه و نياز گروه‌هاي مختلف در جامعه خود به خود سبب ارتقاي شاخص‌هاي مطالعه در جامعه مي‌شود.

وي اظهار اميدواري كرد كه با نشر و توليد كتب جديد، با برخورداري از موضوعات و دانش روز و تامين كننده نياز قشرهاي مختلف با سطح سوادهاي مختلف بتوانيم شاهد افزايش ساعات مطالعه مفيد در شهرستان بافق باشيم.

در ادامه اين نشست پيرامون برخي از مسائل و مشكلات كتابخانه هاي بافق همچنين راهكارهاي ارتقاي فعاليت كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان بافق بحث و تبادل نظر شد.