نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق :برای كاهش فقر به تعامل بخشی بین دستگاه های اجرایی نیاز است.

فرماندار بافق :برای كاهش فقر به تعامل بخشی بین دستگاه های اجرایی نیاز است.


سند کاهش فقر در بافق اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، دبير ستاد سند كاهش فقر استان در نشستي كه با حضور فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان در محل فرمانداري بافق برگزار شد، اظهار داشت: ساختار بخشیدن به وضعیت اقتصادی اقشار محروم جامعه و هماهنگی با دستگاههای اجرایی استان برای استفاده از امکانات و ظرفیتهای موجود آنان برای کاهش فقر از اهداف این طرح است.

مهدي حجازي افزود: تبیین جایگاه متولیان فعالیت های مرتبط با توانمندسازی نیازمندان، وضع سیاست ها و مقررات اجرایی به منظور پیشبرد اهداف توانمند سای نیازمند از ضرورتهای تدوین این سند است.

معاون اداره كل کمیته امداد امام خمینی(ره) يزد گفت: تهیه و تدوین نظام جامع خدمات رسانی و ساماندهی امور نیازمندان، هدف اصلی طرح کاهش فقر در استان است.

حجازي تصریح کرد: امکان سنجی و احصاء فرصت های اجرایی در راستای کاهش فقر از اساسی ترین وظایف شورای راهبردی کاهش فقر در استان است.

وي رشد اقتصادي ، توانمند سازي از طريق اشتغال مولد ، توسعه منابع انساني محروم و توسعه بيمه هاي اجتماعي را از مهم ترين اصول راهبردي مبارزه بافقر خواند.

دبير ستاد كاهش فقر استان با اشاره به تشكيل كميته هاي فرهنگي – اجتماعي و كميته اشتغالزايي خاطر نشان كرد: هدف اصلي از تشكيل اين كميته ها توامند سازي و ارتقاء عزت نفس و ايجاد اشتغال و افزايش در آمد جامعه مي باشد.

فرماندار بافق در اين نشست با اشاره به مشكلات فقر جوامع امروزي گفت: مشكل فقر از مسائل بزرگ و ريشه دار در حيات بشري است و با وجود تلاش هاي گسترده از سوي دولت ها و امور بين المللي هنوز فقر و تنگدستي بي داد مي كند و اين موضوع مختص كشورهاي جهان سوم نيست .

ندافيان کاهش فقر شهرستان بافق را، ارتقا و حفظ کرامت انسانی نیازمندان در همه مناطق و تدوین نظام جامع خدمات‌رسانی به محرومان و افراد نیازمند توسط دستگاه‌های اجرایی از اهداف مهم این سند خواند و گفت: برای كاهش فقر به تعامل بخشی بین دستگاه های اجرایی نیاز است .

وي تصریح کرد: در رسالت کمیته امداد، اجرای سنت‌های حسنه و توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری به صورت یک راهبرد و هدف مهم برای نظام مورد توجه است.

حسين ندافيان با تاكيد بر اجراي سند كاهش فقر اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن کامل این سند، شاهد رفع محرومیت، کاهش فقر، حل مشکل نیازمندان و رونق اقتصادی آنها باشیم.