نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق تاكيد كرد:تاثير اتاق فكر بانوان در تحكيم بنيان خانواده

فرماندار بافق تاكيد كرد:تاثير اتاق فكر بانوان در تحكيم بنيان خانواده


فرماندار بافق تاكيد كرد:تاثير اتاق فكر بانوان در تحكيم بنيان خانواده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، حسين ندافيان در جلسه هماهنگي تشكيل اتاق فكر دفتر بانوان و خانواده با اشاره به اينكه با تشكيل اتاق فكر مشورت با بانوان صاحب ‌نظر و ايده در مباحث مختلف اجتماعي، فرهنگي تسريع مي‌يابد، اظهار داشت: از اين طريق مي‌توان از نظرات خواهران اين حوزه در زمينه بررسي مسائل و مشكلات شهرستان با اولويت مسائل بانوان بهره‌مند شد.

وي تاكيد كرد: برنامه‌ها و سياستگذار‌ي‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه زنان بتوانند بين نقش اجتماعي و خانواگي خود تناسب برقرار كنند.

ندافيان با توجه به اهميت و تاكيد قرآن كريم به امر شورا بيان كرد: پيامبر گرامي اسلام نيز در پيشبرد امور مهم از مشورت افراد صاحب رأي بهره مي‌جستند.

فرماندار بافق ادامه داد: اسلام زنان را به حقوق انساني خويش آشنا كرد و به آنها شخصيت و آزادي داد و به زن استقلال اجتماعي داد.

ندافيان، نقد فعاليت‌هاي اجتماعي، برآورد چالش‌هاي فرهنگي، دستيابي به راهكارهايي براي اعتمادسازي، تعامل سازنده و مثبت با مخاطبان و ارائه نقطه نظرات كاربردي در زمينه سياست‌گذاري برنامه‌هاي بلندمدت فرهنگي، اجتماعي را از مهم‌ترين اهداف تشكيل اين اتاق فكر برشمرد.

مسئول دفتر بانوان فرمانداري بافق نيز در اين نشست با تاكيد بر اينكه ايجاد اتاق فكر ذهن جامعه را به سمت نوگرايي هدايت مي‌كند، افزود: اتاق فكر دو نقش كليدي در برنامه‌سازي ايفا مي‌كند.

ناهيد مظفري نقش نخست را فكرسازي براي مفهوم‌آفريني و نقش دوم را گشودن گره‌هاي فكري كه در فرآيند عمل رخ مي‌دهد و پايگاه فكرسازي، بازسازي و اصلاح فكرها، بانك اطلاعات و دريافت فكرها اعلام كرد.

وي افزود: اتاق فكر مكاني مناسب براي تصميم‌‌سازي است نه تصميم‌گيري؛ بنابراين بهتر است كه بيشتر كارشناسي باشد تا سياسي و البته لازم است كه از واقع‌بيني نيز غافل نشد زيرا اگر نتايج تفكري كه به تأييد مديريت ارشد نرسند زياد شود، خود منجر به بياعتباري اتاق خواهد شد.