نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق در پیامی فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفت

فرماندار بافق در پیامی فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "مهدی خاوری "در پیامی ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم گفت: محرم آمد تا بغض‌ها غم‌انگیزترین و زیباترین بهانه‌های عشق را با قطره‌های اشک ببارند و بار دیگر سینه‌چاکان حضرت اباعبدالله حسین(ع) مظلومیت و تنهایی پسر مولود کعبه را بر سر و سینه بزنند.

ماه محرم را فرصت مناسبی برای شناخت اهداف قیام امام حسین (ع) ذکر کرد و اظهار داشت: انگیزه الهی عاشورا که در آن ذره ای از غیر خدا راه ندشت، سبب شد که اهداف عاشورا و قیام اباعبدالله‏ الحسین(ع)، اهدافی مطابق با فطرت و سرشت تغییر ناپذیر انسان صورت گیرد.

فرماندار بافق آزادى و آزادگی ، عرفان با دید حقیقت ، نماز و نیایش ، ایستادگی حق در برابر باطل ، سجده كردن در برابر حق و حقانیت را از اهداف قیام عاشورا بیان کرد و گفت: اگر جامعه اسلامی حداقل همین یکی از درسهای عاشورا را بیاموزد بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه اصلاح خواهد شد.

وی بر ضرورت احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان پیام امام حسین(ع) در روز عاشورا تاکید کرد و گفت: باید به منظور احیای این فریضه از فرصت ماه محرم توسط مبلغین به نحو مطلوبی استفاده شود.

خاوری در پایان به نقش و جایگاه روحانیون و مبلغان دینی اشاره کرد و افزود: روحانیان و مبلغان نقش مهمی در ارتقای سطح معنوی و مذهبی جامعه دارند که با این وظیفه خطیر و سنگین می‌توانند فرهنگ قیام عاشورا را در جامعه بخصوص جوانان بارور کنند.