نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق:دفاع مقدس مديون فرهنگ بسيجي است

فرماندار بافق:دفاع مقدس مديون فرهنگ بسيجي است


فرماندار بافق:دفاع مقدس مديون فرهنگ بسيجي است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، "حجت الاسلام و المسلمين سليماني"امام جمعه بافق در همايش بسيجيان با بيش از يكسال حضور در جنگ كه در سالن فرهنگي و هنري شهيد باهنر بافق برگزار شد گفت :جنگ هشت ساله عليه نظام نوپاي اسلامي ايران، با چراغ سبز آمريكا آغاز شد و در اين جنگ نابرابر، تمامي جبهه ايمان در مقابل جبهه كفر قرار گرفت و رزمندگان اسلام با هدايت هاي پيامبر گونه حضرت امام (ره) و حضور گسترده در جبهه هاي جنگ، همه معادلات دشمنان را بر هم زدند.
امام جمعه بافق با بيان اينكه در جنگ مهمترين سلاح رزمندگان ايمان بود، افزود: در اين جنگ كه بيش از 50 كشور به عراق كمك مي كردند با رشادت هاي بي نظير رزمندگان و شهدا اين جنگ به نفع جبهه اسلام ورق خورد و دشمنان بارها در مقام توصيف نيروهاي ايراني سخن گفتند كه اين نشانه عظمت و اقتدار آنهاست.

سليماني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري اظهار داشت: در سي سال گذشته بسياري از نقاط خطرخيز را پشت سر گذاشته ايم و فرهنگ شهيد و شهادت باعث شده كه دشمنان عملاً نتوانند به اين نظام آسيب برسانند.

ذبيح اله خواجه اي در اين گردهمايي ضمن تبريك ايام الله مبارك دهه فجر گفت: پيروزي ما در دفاع مقدس در گرو انسانهاي الهي بود و امكانات و تجهيزات هيچ نقشي در مقابل نيروي متعهد و ايثارگر نداشت و در اصل دفاع مقدس مديون فرهنگ بسيجي است.

فرماندار بافق يادآور شد: در ماه‌هاي نخست جنگ با توجه به شرايط سياسي حاكم فضاي معنوي خاصي در جبهه‌ها حاكم نبود لذا نتوانستيم به پيروزي چشمگيري نائل شويم ليكن پس از تغيير شرايط و واگذاري مديريت جنگ به نيروهاي انقلابي و مكتبي با معنوي‌تر شدن فضا و تقويت روحيه شهادت‌طلبي به پيروزي‌هاي بزرگي در عملياتهاي بيت‌المقدس، والفجر 8، فتح المبين و... دست يافتيم.

وي در خصوص حضور بسيجيان در جنگ گفت : اگر حمايت هاي پدران از فرزندان خود كه به نداي امام لبيك مي گفتند نبود جوانان ما كه 13تا25 ساله بودند جانشان را در طبق اخلاص نمي گذاشتند.

گفتني است در همايش چند تن از رزمندگان به بيان خاطرات و ديدگاههاي خود پرداخته و در پايان اعضاي انجمن و مجمع ايثارگران بافق طي راي گيري انتخاب شدند.