نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق :روحانیت نقش مهمی در حضور حداکثری مردم بر عهده دارند.

فرماندار بافق :روحانیت نقش مهمی در حضور حداکثری مردم بر عهده دارند.


كارگروه روحانيون بافق رنگ و بوي انتخاباتي گرفت
به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ،‌ "فرماندار بافق" دوشنبه شب در كارگروه روحانيون بافق كه در دفتر امام جمعه برگزار شد ،با تاکید بر ضرورت حضور باشکوه مردم در انتخابات آینده مجلس اظهار داشت: در این برهه از زمان، فضاسازی و فراهم کردن بستر مناسب برای حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات مجلس نهم ضروری است.
ندافيان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب تقریبا به‌طور متوسط هر سال یک انتخابات در ایران اسلامی برگزار شده است، افزود: در همه انتخاباتی که تاکنون برگزار شده، شیطنت و دسیسه دشمنان نظام وجود داشته است اما مردم بصیر و آگاه میهن اسلامی با حضور پررنگ و گسترده خود در پای صندوق‌های اخذ رای، جواب دندان‌شکنی به یاوه‌گویان و توطئه‌گران داده‌اند.
وي با اشاره به نقش و جايگاه روحانيون در جامعه گفت: روحانیت علاوه بر نقش بسیار ارزنده خود به عنوان مفسر و مبلغ دین در اعصار مختلف نقش به سزایی در تظلم خواهی مردم داشته است و مرجع قابل اعتمادی برای بسیاری از اقشار جامعه به شمار می رود .
حسين ندافيان خاطر نشان كرد : در مقوله انتخابات و شکل گیری و هدایت افکار عمومی جامعه قشرهای نخبه جامعه همچون روحانیت محترم -تحصیلکردکان - ریش سفیدان و معتمدان محلی نقش تعیین کننده دارند ، اما روحانیت به دلیل نقش مذهبی و رسالت خطیر دین و مذهب در  رسیدن به جامعه آرمانی و نقش بازدارنده دین در اشاعه منکر و تبیین ادای حق الناس و عواقب مسئولیت ادای گواهی خلاف و غیر واقعی علاوه بر مسئولیتهای اجتماعی موضوع فوق رسالت ویژه ای را به عهده دارد .
رئيس هيات اجراي انتخابات شهرستان بافق در پايان به بيان وظايف كارگروه روحانيون و حوزه هاي علميه در انتخابات اشاره كرد و گفت: برگزاري همايشهاي توجيهي و كرسي هاي آزاد انديشي روحانيون و طلاب با موضوع انتخابات ، تبيين جايگاه روحانيون در تاثيرگذاري اين قشر بر روي انديشه هاي مردم و اعتماد مردم جامعه به آن ها و توصيه هاي علما در خصوص حضور در انتخابات از جمله وظايف اين كارگروه بشمار مي آيد.
امام جمعه بافق نيز در اين نشست با اشاره به نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی افزود: روحانیت باید در مساجد ومجالس و محافل مردم را بر حضور پرشور و شعور در نهمین دوره انتخابات مجلس و انتخابنماینده اصلح که جایگاه مجلس را ارتقاء دهد، هدایت کنند.
حجه الاسلام سليماني به تلاش دشمن برای تضعیف انتخابات آتی اشاره کرد و با بیان این که نظام سلطه پس از شکست و رسوایی در فتنه 88 در تلاش است انتخابات آینده مجلس را خدشه‌دار کند، افزود: به یقین تلاش دشمنان برای توطئه‌افکنی در روند انتخابات آتی با حضور حداکثری ملت ایران خنثی خواهد شد.
وي با بیان این که ملت ایران همانند گذشته با بصیرت و آگاهی حضوری حداکثری در انتخابات خواهند داشت، بیان داشت: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی صحنه حمایت از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است.