نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق :مردم بافق لطافت را از "وحشی" و شجاعت را از "شیخ محمد تقی" گرفته اند

فرماندار بافق :مردم بافق لطافت را از "وحشی" و شجاعت را از "شیخ محمد تقی" گرفته اندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، شب شعر مقاومت و وارستگی با حضور مسئولانی چون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ، امام جمعه و فرماندار بافق و شعرای استان و شهرستان در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

در ابتدا، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با تبریک ایام هفته دفاع مقدس ، به حاضران خیر مقدم گفت و گزارشی از روند اقدامات انجام شده جهت برگزاری همایش وحشی بافقی را ارائه داد.

بهرام عبدالحسینی عنوان کرد: دیماه سال ۹۰ ، نخستین سفر شهرستانی را به بافق داشتمو در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ، عزیزان درخواست کردند که کنگره وحشی بافقی برگزار شود.

وی افزود: در طی این یک سال و چند ماه اخیر ، تمام همت و تلاش بنده و همکاران در اداره کل ارشاد استان یزد این بود که همایش گرامیداشت شاعر بافقی برگزار شود. صادقانه می گویم که این امر محقق نمی شد (نمی شود) مگر با کوشش مردمان و مسئولان این شهرستان.

عبدالحسینی با اشاره به چاپ ۵ عنوان کتاب و ۴۱۷ مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش ، گفت: این ها سبب می شود تا نخستین همایش وحشی بافقی در سطح ملی شناخته شود.

مدیرکل ارشاد استان یزد با قدردانی از فرهیختگان ، امام جمعه ، فرماندار و مدیرعامل سنگ آهن مرکزی بافق ، از شعرای استان یزد جهت حضور در همایش وحشی بافقی که ۱۷ و ۱۸ مهرماه جاری برگزار می شود ، دعوت بعمل آورد.

فرماندار بافق در سخنانی کوتاه بیان داشت: مهمانان نخل ، آفتاب و آهن ، به سرزمین دارالشجاعه بافق خوش آمدید.

مهدی خاوری به مسئولان حاضر خیر مقدم گفت و افزود: انشاالله نخستین همایش گرامیداشت کمال الدین محمد وحشی بافقی به نحو احسن برگزار شود.

وی در پایان اظهار داشت: مردمان بافق، مردمانی خونگرم ، مهربان و متدین هستند که احساس و لطافت را از وحشی بافقی و شجاعت را از آیت الله شیخ محمد تقی بافقی گرفته اند.

در ادامه این همایش که هر لحظه بر جمعیت حاضر در آن افزوده می شد ، شعرای سراسر استان به بیان سروده های خود در زمینه های شهادت ، مقاومت ، وحشی بافقی و آزاد پرداختند.

گفتنی است گروه “آواز عشق” از ابرکوه نیز در بخشی از این همایش به اجرای موسیقی سنتی پرداختند.

لازم به ذکر است که در خلال اجرای شعر مدعوین، یاد خلیل عمرانی ، حسین بصیری ، نادم و شاعری از ابرکوه که دار فانی را وداع گفته اند ، گرامی داشته شد.

در پایان ، از تمام شاعران سراسر استان یزد که در این همایش حضور یافته بودند ، قدردانی بعمل آمد.

 منبع : پایگاه بافق نیوز