نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرماندار بافق : وظیفه دهیاران عمران و آبادانی روستاها با محوریت جهاد اقتصادی است.

فرماندار بافق : وظیفه دهیاران عمران و آبادانی روستاها با محوریت جهاد اقتصادی است.


فرماندار بافق : وظیفه دهیاران عمران و آبادانی روستاها با محوریت جهاد اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، فرماندار و بخشدار مرکزی بافق در حضور دهیاران و اعضای شورای روستاهای بخش مرکزی به بررسی مسائل و مشکلات منطقه سبزدشت پرداختند.

حسین ندافیان در جمع دهیاران بخش سبزدشت با بیان این مطلب که دهیاران بعنوان متولی و مدیر اجرایی روستاها هستند خطاب به دهیاران اظهار داشت: جایگاه و موقعیت خود را قدر بدانید و در برابر اقدامات و کارهایی که انجام می دهید در برابر سیستم اداری و مردم پاسخگو باشید.

وی خاطر نشان کرد: دهیاران باید خود را از مردم بدانند و در راستای حل مشکلات روستاهای خود نهایت تلاش خود را به کار گیرند و مسائل و مشکلات را به مسوولین منعکس نمایند.

نماینده عالی دولت در بافق بیان داشت: وظیفه دهیاران عمران و آبادی روستاست و تحقق این امر بستگی به انگیزه، توان ،‌پشتکار و مدیریت دهیار هر روستا دارد. فرماندار بافق ادامه داد: مسائل عمرانی، اقتصادی و ارتباطی در روستاها نیازمند توجه همه جانبه است و ضرورت دارد تا در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده، همه ما با همفکری و تعامل حرکت های خوبی در زمینه رفع مشکلات اقتصادی دهیاری ها انجام دهیم.

ندافیان در این نشست با اشاره به خدمات دولت نهم و دهم بیان داشت کارهای عظیمی در کشور به ویژه در مناطق محروم صورت گرفته و تلاش زیادی جهت توسعه مناطق محروم انجام شده است.

ندافیان در ادامه از نعمت آب به عنوان الفبای آبادانی نام برد وگفت: در گذشته مشکلات زیادی در زمینه آب وجود داشته است اما امروز به مدد تغییر و تحولات مدیریتی در شهرستان و همت مسئولین عمده مشکلات آبرسانی در برخی روستاها حل شده و ما بقی درصدد انجام است.

فرماندار بافق خطاب به دهیاران و اعضای شورای روستاها گفت: روستاهای بخش مرکزی که به عنوان بخش محروم شهرستان شناخته شده به مدت 15 سال گرفتار بحث خشکسالی بودند که شما نمایندگان مردم می توانید با برنامه ریزی و آموزش آبیاری صحیح در کاهش هدر رفت آب و افت سطح آبهای زیر زمینی کمک کنید.

وی با اشاره به راه ارتباطی بافق ـ گزوئیه گفت: کار مسیر گزوئیه بعد از انقلاب به لحاظ نیاز اساسی روستاهای سبزدشت با استقرار ماشین آلات راه سازی و چندین بار آتش باری شروع شد که در پی آن با شکایت اداره محیط زیست کار متوقف ماند ولی بعد از پیگیرهای بعمل آمده و بازدیدهایی که از سوی سازمان محیط زیست ، استانداری و راه و ترابری انجام شد مقرر شد این مسیر بصورت یک راه دسترسی احداث شود.

فرماندار بافق در پایان سخنانش بیان داشت: سعی می کنیم تا از تمامی روستاهای شهرستان بازدید صورت گیرد تا ضمن آشنایی با ظرفیتها و استعدادهای روستا به مشکلات اهالی روستا نیز رسیدگی شود و راه حل های عملی برای آن اتخاذ گردد.

گفتنی است اهم مشکلات و خواسته های اهالی روستاهای ذکر شده در این نشست شامل : احداث راه ارتباطی بافق – گزوئیه ، خشکسالی و کمبود آب شرب ، اشتغال جوانان روستایی، مشکل آموزشی و کمبود فضای آموزشی و... بود که دهیاران به آن اشاره داشتند.