نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

فرهنگ و آداب رانندگی اثر بخش ‌ترین عنصر در رانندگی است

فرهنگ و آداب رانندگی اثر بخش ‌ترین عنصر در رانندگی است


در شورای ترافیک شهرستان بافق مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، معاون فرماندار بافق در جلسه شورای ترافیک شهرستان که با حضور اعضا در محل فرمانداری بافق برگزار شد ، با اشاره به برنامه و اهداف این شورا گفت: اقدامات كارشناسی و عملیاتی در جاده های برون شهری و خیابان های درون شهری به منظور حفظ جان شهروندان و مسافران عبوری از شهرستان و پیشگیری از هزینه های مالی و سرمایه های انسانی از مهمترین اهداف شورای ترافیك شهرستان می باشد.

وی با تاکید بر هماهنگی و برنامه ریزی صحیح اعضای شورا در پیشگیری و حل معضلات ترافیكی شهر خواستار پیگیری مصوبات جلسات این شورا و عملیاتی نمودن مصوبات شد.

"علی اصغر رنجبر" برلزوم مشاركت مردم در ارتقاء سطح فرهنگ ترافیكی در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: این امر مهم در پیشگیری از سوانح ترافیكی و تسهیل ایاب و ذهاب شهری و برون شهری بسیار اثر بخش خواهد بود.

معاون فرماندار بافق بررسی ورسیدگی به مسائل ومشکلات ترافیک شهرستان و تلاش در راستای برطرف نمودن مشکلات مبتلابه در چار چوب ضوابط و قوانین جهت ایجاد رضایتمندی شهروندان را از جمله برنامه های اصلی شورای ترافیک بیان نموده و از عملکرد مثبت راهنمایی و رانندگی در کاهش تخلف و تصادفات تشکر نمود.

 

فرهنگ و آداب رانندگی به عنوان اثر بخش ‌ترین عنصر در رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بافق در این نشست با اشاره به اینکه سرعت یکی از عوامل حادثه ساز در رانندگی است گفت: سرعت غیر مجاز و عدم رعایت سرعت مطمئنه در حین رانندگی باعث کاهش قدرت عکس العمل راننده و میزان خطر پذیری را شدت می بخشد.

وی همچنین به اهمیت تقویت فرهنگ رانندگی در کاهش تصادفات و حوادث ترافیکی اشاره کرد و یادآور شد: نهادینه کردن فرهنگ ترافیک مهمترین عنصر کنترلی و نظارتی در امور راهنمایی و رانندگی است.

"سروان مهدی زارع" در ادامه بر نقش و لزوم نهادینه شدن فرهنگ ترافیک در جامعه تاکید کرد و گفت: فرهنگ و آداب رانندگی به عنوان اثر بخش ‌ترین عنصر در رانندگی، موضوعی است که باید با بهره ‌گیری از ظرفیت تمامی سازمانها و ادارات و نقش انکارناپذیر مردم نسبت به نهادینه کردن و فراگیری آن در جامعه تلاش بی‌ شائبه کرد.

سروان زارع با انتقاد از فرهنگ رانندگي توسط برخی از رانندگان بخصوص موتور سواران گفت :متأسفانه موارد بسياري توسط برخی رانندگان خاطی به چشم می خورد که موجب لطمه به عبور و مرور روان مي زند و خطرات بسياري را هم براي خود راننده‌ي خاطي و هم برای ديگران به وجود مي‌آورد که سرعت بالا ، پارک دوبله ، نداشتن کلاه ایمنی راکبان موتورسیکلت ، نقص فنی در روشنایی برخی موتورسیکلت ها و از همه مهمتر حرکت خلاف جهت موتور سواران از جمله این موارد می باشد.

در پایان این نشست پس از بحث و تبادل نظر همچنین رسیدگی به درخواستهای مردمی و بازدیدهای میدانی اعضای شورا در سطح شهر موارد زیر مصوب شد: تسریع در روند عملیات احداث میدان امام حسن(ع)، جا نمایی پارکینگ ویژه کامیون داران ، اصلاح و بهسازی آسفالت محور بافق – بهاباد ، خط کشی و اصلاح پیچهای تند محور بافق- یزد ، نصب تابلوهای مسیر نما ، نصب تابلوهای هشدار دهنده در مسیر بافق – نوق ، اصلاح رمپ های دسترسی به جاده های اصلی ، اصلاح سه راهی سه چاهون ، کنترل سرعت در بلوار آهن ، کنترل کامیونهای حامل سنگ آهن در محور سه چاهون به بافق از لحاظ حمل باز غیر مجاز ، داشتن گواهینامه ومدارک و اعمال قانون در سرعت غیر مجاز و ... از جمله مصوبات این نشست بود که تاکید بر انجام این موضوعات شد.