نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

لزوم بومی سازی رشته‌های تحصیلی مراکز آموزش عالی در شهرستان بافق

لزوم بومی سازی رشته‌های تحصیلی مراکز آموزش عالی در شهرستان بافق


فرماندار بافق خواستار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق حسین ندافیان در مراسم تودیع و معرفه رئیس دانشگاه پیام نور بافق  با حضور رئیس دانگاه پیام نور یزد و کارکنان مرکز بافق با تاکید بر ضرورت بومی سازی رشته‌های تحصیلی مراکز آموزش عالی در بافق اظهار داشت: شهرستان بافق علاوه بر اینکه قطب معدنی و کشاورزی است، بر سر چهارراه ریلی کشور نیز قرار دارد.

فرماندار بافق افزود: با بومی‌سازی رشته‌های مختلف تحصیلی در مراکز آموزش عالی، این شهرستان می‌تواند از علوم و فنون دانش‌آموختگان در صنعت و معدن، نخیلات و صنعت ریلی به خوبی استفاده کند.

وی خود‌باوری را از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: خودباوری و اعتماد به نفس به عنوان زیرساخت رشد، توسعه و ایجاد روحیه ایثار و فداکاری مهم و مؤثر است.

ندافیان تصریح کرد: در سایه علم آموزی است که خودباوری و بالندگی به اوج شکوفایی می‌رسد.

ندافیان همچنین دانشگاه پیام نور را از مراکز آموزش عالی فعال خواند و گفت: فعالیت‌های این دانشگاه در تمامی شهرستان‌های کشور سبب شده که علم و فنآوری در نقاط دوردست میهن اسلامی گسترش و ارتقا پیدا کند.

فرماندار بافق با اشاره به شرایط تحصیل در دوران قبل از انقلاب خاطرنشان کرد: در آن دوران تنها در برخی از مراکز استان‌ها یک یا 2دو دانشگاه وجود داشت.

وی عنوان کرد: به همین علت بسیاری از جوانان با استعداد شهرستانی از ادامه تحصیل در مراکز علمی باز می‌ماندند و تنها تعدادی اندک از فرزندان ثروتمند می‌توانستند ادامه تحصیل دهند.

ندافیان با بیان اینکه همه مراکز آموزشی توقع دارند شرکت سنگ آهن به آنها کمک کند،افزود: این شرکت چارچوب‌های خاص خود را دارد و نمی‌تواند خارج از قوانین و مقررات به همه بخش‌ها کمک مالی داشته باشد.

فرماندار بافق سال 91 را سال خّیری دانست و گفت: اگر با فرهنگ‌سازی توجه خیّران را به مراکز آموزشی و درمانی سوق دهیم، بسیاری از مشکلات مالی اینگونه مراکز برطرف می‌شود.

عبداللهی