نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

لزوم رسيدگي به مسائل و مشكلات ايثارگران

لزوم رسيدگي به مسائل و مشكلات ايثارگران


فرماندار بافق در جلسه شورای ایثارگران خواستار شد

جلسه شوراي مشورتي ايثارگران با حضور معتمدين ايثارگر و رئيس محترم بنياد شهيد در محل فرمانداري برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ابتدا آقاي ندافيان فرماندار محترم ضمن خيرمقدم به حاضرين و آرزوي قبولي طاعات و عبادات در ماه مبارك رمضان به برنامه ريزي در راستاي اجراي هرچه تمامتر رسيدگي به مسائل و مشكلات ايثارگران توضيحاتي ارائه و اظهار داشت اجراي هركاري در كشور قوانين خاص خود را دارد و ادارات و ارگانها نيز وظيفه اجراي قوانيني كه مجلس برا‌ي آنها مشخص كرد جامعه عمل بپوشانند. .

وی در رابطه با ايثارگران در بعضي از زمينه ها مشكلات احتمالي وجود دارد كه دولت و مجلس با تشكيل گروههاي مشورتي و معتمدين انعكاس مسائل و مشكلات جامعه ايثارگران به مسئولين و پيگيري رفع مسائل و مشكلات آنان است.

ندافیان  همچنين به نبود پشتوانه حقوقي و قضايي اين قشر اشاره و خواستار ايجاد دفتر مشاوره حقوقي براي ايثارگران در محل بنياد شهيد شهرستان شد.

دهقانزاده رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران توضيحاتي در خصوص روند شكل گيري شوراي مشورتي و معتمدين معين ارائه به برخي از مشكلات قشر ايثارگر از جمله اشتغال اشاره و به منظور شروع فرهنگ ايثار و شهادت پيشنهاد نصب تابلو و تمثال شهدا را از محل ورودي تا خروجي شهر داشته باشند.

در نهايت هريك از اعضا ضمن بيان بروز مشكلات جامعه  نظرات و پيشنهادات خويش را ارائه كه به شرح ذيل اتخاذ تصميم شد.

- مقرر شد درخصوص مسائل و مشكلات بعد از ماه مبارك رمضان جلسه اي با حضور كليه ايثارگران برگزار گردد.

- مقرر شد از سوي بنياد شهيدو ايثارگران مكاتبه و پيگيري لازم جهت ايجاد دفتر براي خانواده شهدا و ايثارگران انجام پذيرد.

- مقررشد با همكاري شهرداري و بنياد شهيد جهت تهيه و نصب تابلو شهيد از محل ورودي تا خروجي شهرستان اقدام لازم بعمل آيد. عبداللهی