نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

لزوم شناسایی و پایش مراکز نگهداری کالا در بافق / شهروندان هرجا ظن احتکار یا توزیع خارج از شبکه را احساس کردند، گزارش دهند

لزوم شناسایی و پایش مراکز نگهداری کالا در بافق / شهروندان هرجا ظن احتکار یا توزیع خارج از شبکه را احساس کردند، گزارش دهندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ فرماندار بافق در حاشیه نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بافق که روز چهارشنبه 20 آذرماه در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: پیگیر هستیم تا انبار‌های کالا در شهرستان شناسایی، پایش و رصد شوند.

محمد زاده رحمانی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ انبار شناسایی شده  و زیر نظر قرار گرفته است، افزود: مسئولان اداره صمت و تعزیرات حکومتی در هر کجا که ظن قاچاق کالا، احتکار و عرضه خارج از شبکه توزیع می بردند پیگیری کردند که در این راستا دو پرونده نیز تشکیل و برای رسیدگی به مراجع ذیربط ارجاع داده اند.

فرماندار بافق ضمنا از مردم درخواست کرد: هر کجا ظن احتکار، عرضه کالای خارج از شبکه توزیع و انبار کردن کالا‌ها به ویژه اقلام اساسی احساس شد به اداره صمت گزارش داده شود تا پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.

عرضه کالا بر خلاف ضوابط توزیع و شبکه‌های تعیین شده وزارت بازرگانی و سایر وزارتخانه‌های ذیربط عرضه خارج از شبکه محسوب می‌شود.

شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گرانفروشی، عرضه خارج از شبکه و همچنین اطلاع از توزیع برخی از کالا‌های اساسی در شهرستان می‌توانند با سامانه ۱۲۴ تماس حاصل فرمایند.