نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مانور نقطه صفر در بافق برگزار شد

مانور نقطه صفر در بافق برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ ستاد مدیریت بحران شهرستان بافق جهت بررسی و ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های امداد و نجات یکشنبه شب راس ساعت ۲۱ در میدان غدیر بافق بصورت محرمانه مانوری با حضور دستگاه های امدادی و با سناریوی فرضی از پیش تعیین شده مبنی بر واژگونی و آتش گرفتن یک دستگاه مینی بوس برگزار شد.

معاون فرماندار بافق در حاشیه این مانور با اشاره به معدنی بودن شهرستان و همچنین قرار گیری در مسیر تردد کامیون ها و وسایط نقلیه سنگین بیان کرد: در مانور واژگونی مینی بوس که شامگاه امشب برگزار شد اقداماتی از جمله حمل و نقل مصدومان، تخلیه امن و انجام عملیات امداد و نجات تمرین شد.

محمد علی طالعی افزود:دراین مانور نیروهای آتش نشانی، اورژانس ۱۱۵، مدیریت بحران، پلیس ۱۱۰ حضور داشتند. 

در ادامه دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان با بیان اینکه اعلام مانور ساعت ۲۱ انجام شد تصریح کرد: اولین ورودی نیروهای آتش نشانی با ۴ دقیقه زمان، اورژانس و پلیس ۱۱۰ با ۶ دقیقه زمان، راهداری ۸ دقیقه و راهنمایی رانندگی با ده دقیقه زمان سر صحنه حادثه فرضی حضور پیدا کردند. 

مهدی دهستانی زمان ورود نیروها را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: در آینده نزدیک این مانورها جهت آمادگی هر چه بیشتر دستگاههای امداد رسانی تداوم خواهد داشت و نواقص و کاستی های موجود نیز به دستگاههای مربوطه ابلاغ می شود.

در این مانور نیروهای اورژانس ۱۱۵ نیز از وجود دست اندازهای سطح شهر گلایه کردند. 

آنان یکی از عوامل تاثیرگذار در زمان خدمات دهی اورژانس را دست اندازهای سطح شهر که تعدادشان کم هم نیست عنوان کردند.