نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مبلغ وام ازدواج صندوق مهر امام رضا (ع) افزايش مي‌يابد

مبلغ وام ازدواج صندوق مهر امام رضا (ع) افزايش مي‌يابد


مبلغ وام ازدواج صندوق مهر امام رضا (ع) افزايش مي‌يابد
به نقل ازخبرگزاري فارس ، خليل يسايي، در جمع كاركنان صندوق مهر امام رضا (ع) خراسان جنوبي در بيرجند افزود: با تأمين منابع صندوق، آمادگي جهت پرداخت تسهيلات زود بازده و كوچك و همچنين تأمين وديعه مسكن و احداث مسكن براي مزدوجين توسط صندوق وجود دارد.
وي ادامه داد: از بدو تأسيس صندوق تاكنون در بخش اشتغال با پرداخت تسهيلات كوچك، فردي، گروهي و كارگاهي 52 هزار فرصت شغلي در كشور ايجاد شده است.
مدير عامل صندوق مهر امام رضا (ع) كشور با بيان اين كه مبلغ 240 ميليارد تومان در اين بخش پرداخت شده است، گفت: 50 درصد تسهيلات به ميزان 119 ميليارد تومان به بخش روستايي كه در گذشته كمتر مورد توجه قرار گرفته تخصيص و پرداخت شده است.
يسايي تصريح كرد: با هماهنگي بانك ها كليه افرادي كه براي دريافت وام قرض‌الحسنه ازدواج به صندوق مهر امام رضا (ع) مراجعه كردند وام را دريافت كرده كه از ابتداي تأسيس تاكنون 750 هزار نفر در سطح كشور از اين وام استفاده كردند.
وي با بيان اين مطلب كه بزودي حساب قرض‌الحسنه ويژه صندوق مهر امام رضا (ع) در بانك‌ها افتتاح مي‌شود، اظهار داشت: اين كار براي تقويت منابع صندوق و افزايش ميزان وام‌ها و وارد شدن در بخش مسكن انجام مي‌گيرد كه 60 درصد منابع و مديريت بر عهده صندوق است.
مدير عامل صندوق مهر امام رضا (ع) كشور، با اشاره به اينكه فعاليت‌هاي اين صندوق بيشتر به سمت كمك‌هاي مردمي سوق پيدا مي‌كند، گفت: طرح جامعي در اين زمينه ارائه شده كه در اين ارتباط صندوق بتواند فعاليت خود را در قالب افتتاح حساب همانند بانك‌ها داشته باشد و از سپرده‌هاي مردمي استفاده كند.
يسايي، با بيان اينكه در اين طرح صندوق احياء مي‌شود و مأموريت آن صرفاً قرض‌الحسنه است، افزود: فراخوان در رابطه با فرهنگ احياء قرض‌الحسنه آغاز شده است كه پيش بيني مي‌كنيم با استقبال مردم روبرو شود.
وي به ارائه خدمات بروز توسط اين صندوق اشاره كرد و گفت: برنامه طرح جامع الكترونيك در راستاي كاهش حضور فيزيكي مردم در پست، بانك و همچنين صندوق و جلب رضايت مردم از خدمات ارائه مي‌شود كه در اين جهت سايت صندوق از اول تيرماه راه اندازي شده است.
مدير عامل صندوق مهر امام رضا (ع) كشور با تأكيد بر اين كه تلاش مي‌كنيم براساس اهداف صندوق در كشور نمونه باشيم، تصريح كرد: آموزش در اولويت كارهاي اين صندوق قرار دارد و در اين ارتباط توجه خاصي به مناطق محروم صورت مي گيرد.
يسايي افزود: در كوتاهترين زمان ممكن طرح‌هاي ارائه شده به صندوق مورد بررسي قرار مي گيرد و نتايج آن در اسرع وقت به مشتريان اعلام مي‌شود.
مدير عامل صندوق مهر امام رضا (ع) خراسان جنوبي نيز با بيان اين كه 179 درصد اعتبارات اين صندوق در استان جذب شده است، گفت: در اين مدت اقدامات خوبي در راستاي ازدواج و اشتغال جوانان استان انجام گرفته و در آينده نيز دنبال مي شود.
علي عظيم زاده افزود: تاكنون 9 هزار و 600 نفر در استان جهت دريافت وام قرض الحسنه ازدواج مراجعه كرده اند كه از اين تعداد 8 هزار و 500 نفر وام دريافت و مابقي نيز آمادگي جهت درياف وام را نداشته‌اند.
وي با بيان اينكه تاكنون يك هزار و 600 نفر اشتغال در استان ايجاد شده است، خاطرنشان كرد: استان خراسان جنوبي به علت محروميت نيازمند توجه بيشتر مسئولين در اين زمينه است