نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

محرومیت زدایی از چهره جامعه در کانون توجه مسئولین و مردم قرار گیرد

محرومیت زدایی از چهره جامعه در کانون توجه مسئولین و مردم قرار گیرد


امام جمعه بافق:

 امام جمعه بافق گفت : در صورتی که محرومیت زدایی از چهره جامعه در کانون توجه مسئولین و مردم قرار گیرد زمینه برای تکامل جامعه در بخش های  مختلف فرهنگی و اقتصادی فراهم می شود.

حجت الاسلام سلیمانی در گفت و گو با خب با تبریک فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری افزود: در مکتب دینی ما و سیره و روش اهل بیت (ع) کمک به نیازمندان و محرومان جامعه با حفظ کرامت انسانی آنها سفارشات زیادی شده است .
وی بیان داشت : یکی از برترین تعالیم دین مبین اسلام، احسان و نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان است و این توفیقی است از جانب خداوند متعال که تنها نصیب بندگان خوب و برگزیده او می شود.
امام جمعه بافق رفع نیاز محرومین و مددجویان را سرلوحه امور نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت : این مقوله مهم باعث شد تا امام راحل بلافاصله پس از پیروزی انقلاب به فکر ایجاد نهادی برای رسیدگی به نیازمندان جامعه بودند که نهایتاً نهاد مردمی کمیته امداد شکل گرفت .
تأسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی رحمه الله ، یکی از برکات و دست آوردهای انقلاب اسلامی است که با هدف خدمت به محرومان و مستمندان جامعه تشکیل شد. این کمیته به لطف خدا توانسته است بسیاری از نیازمندان را تحت پوشش قرار دهد و چهره فقر را در کشور، کمرنگ سازد.
وی تصریح کرد : با تشکیل کمیته امداد به فرمان امام خمینی (ره ) در سال 57محرومین جامعه که تا قبل از از آن بی توجه رها شده بودند ملجا و ماوایی پیدا کردند و این نهاد مقدس را خانه دوم خود دانستند.
سلیمانی با تجلیل از خدمات کمیته امداد امام  ادامه داد: امروز کمیته امداد از نهادهایی با کمک های صرفاً مادی خارج شده و در زمینه های فرهنگی ، مذهبی ، هنری ، مهارت های آموزشی ، کارآفرینی ، اشتغال و مسکن محرومین فعالیت چشمگیری داشته است .
وی اضافه کرد: هم اینک تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان عضو خانواده بزرگ کمیته امداد در آموزشگاها ، مراکز آموزش عالی ،مشاغل مهم و کلیدی و حرفه های آبرومند و کارآفرین ، صنوف مفید به کار و تحصیل اشتغال دارند که برای این نهاد که با نان امام راحل مزین است افتخار محسوب می شود.
امام جمعه بافق بر ضرورت توجه  کمک به خیرین و اقشار مختلف مردم به کمیته امداد امام خمینی تاکید کرد و افزود : هر کمکی هر چند کوچک به این نهاد برای زدودن فقر از چهره محرومین بشود اجر و پاداش معنوی زیادی دارد و در کارنامه اعمال افراد ثبت و ذخیره آخرت آنها خواهد شد.
سلیمانی همچنین به ضرورت برگزاری جشن نیکوکاری اشاره کرد و تصریح کرد: حضور مردم در این جشن، یک حرکت بزرگ انسانی است و نشان از همت و درک بالای مردم در مسائل اجتماعی داردو برپایی این جشن ها اثر تربیتی خوبی هم برای جوانان و نوجوانان عزیز کشورمان دارد و مشارکت در امور اجتماعی را به آنان می آموزد.