نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان یزد : احداث 2 جایگاه CNG در بافق

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان یزد : احداث 2 جایگاه CNG در بافق


مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان یزد : احداث 2 جایگاه CNG در بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ "امیر بنی‌کریمی" در دیدار با فرماندار بافق که صبح دوشنبه مورخ 2/8/90 در محل فرمانداری این شهرستان انجام شد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای راه‌اندازی جایگاه CNG اظهار داشت: در حال حاضر 37 باب جایگاه CNG دو منظوره و تک منظوره در استان یزد در حال فعالیت هستند که روزانه بیش از 270هزار متر مکعب سوخت CNG را عرضه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: 10 باب دیگر نیز در شهرستان‌ها در حال احداث است که تا پایان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان یزد با اشاره به جلسه‌ای که در همین زمینه استاندار یزد با وزیر نفت داشته است، افزود: در راستای این جلسه احداث 9 باب جایگاه CNG دیگر با تجهیزات یارانه‌ای به شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی استان یزد ابلاغ شده است که از این تعداد دو جایگاه در بافق ساخته خواهد شد.

بنی‌کریمی خاطرنشان کرد: برای ساخت و تجهیز هر جایگاه مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار یارانه‌ای اختصاص یافته است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت نظارت بیشتر به توزیع فرآورده‌های نفتی در شهرستان بافق اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام شده در حال حاضر در زمینه تامین فرآورده‌های نفتی به ویژه نفت گاز، گاز مایع، نفت سفید و... مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان یزد نیز با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و ایجاد نگرانی در بین مردم گفت: با توجه به حداکثر مصرف در شش ماهه دوم سال، امیدواریم بتوانیم توزیع فرآورده‌های نفتی و تامین سوخت مصرف‌کنندگان و خانوارها و مراکز تولید و صنعت را به ویژه در شهرستان بافق به خوبی انجام دهیم.

بنی‌کریمی در مورد کاهش سوخت ترمیمی خودروهای عمومی به ویژه تاکسی‌ها و نگرانی و اعتراض آنها در بافق افزود: جمع‌آوری کارت‌های سوخت مربوط به این خودروها تصمیمی بود که در ستاد مدیریت حمل و نقل کشور گرفته شده است اما با پیگیری‌هایی که انجام شد، ظرف مدت 10 روز آینده تامین سوخت این قشر مصرف‌کننده در شهرستان‌های بافق، طبس، هرات و بهاباد انجام خواهد شد و خودروهای عمومی با دریافت کارت سوخت ترمیمی طبق روال قبلی سوخت دریافت خواهند کرد.

وی افزایش سهمیه سوخت نفت گاز خانوارهای شهرستان بافق را ضروری خواند و گفت: با توجه به نبود گاز شهری در بافق و بیشترین مصرف سوخت نفت گاز توسط خانوارهای بافقی، میزان سهمیه فعلی کم بوده و افزایش میزان سهمیه به ویژه در فصل سرما امری ضروری است.

بنی‌کریمی اظهار امیدواری کرد: با همکاری و اقدامات انجام گرفته به زودی افزایش این سهمیه پیگیری و انجام خواهد شد تا نگرانی و نارضایتی خانوارهای مصرف‌کننده نفت گاز برطرف شود.
فرماندار بافق نیز در این دیدار با اشاره به نبود گاز شهری در بافق گفت:مردم انتظار بیشتری برای تامین سوخت خود در فصل سرما از مسئولان مربوطه دارند که انجام اقدام لازم و موثر در این زمینه نیاز به برنامه‌ریزی و همکاری مسئولان استان دارد.

حسین ندافیان بر ضرورت تامین و توزیع منظم سوخت مورد نیاز شهرستان بافق به ویژه در فصول سرد تاکید کرد.