نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد : درآمد موقوفات استان نسبت به سال گذشته 120 درصد رشد داشته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد : درآمد موقوفات استان نسبت به سال گذشته 120 درصد رشد داشته است.


مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق

به گزارش روابط عمومي فرمانداری بافق، مدير کل اوقاف و امور خيريه استان يزد در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید ااره اوقاف بافق که در دفتر امام جمعه این شهرستان و با حضور امام جمعه و فرماندار و تنی چند از مسئولین محلی برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)از زحمات کریمی تشکر و ابراز اميدواري کرد روند رو به رشد توسعه و پيشرفت موقوفات با مديريت جديد اين اداره نيز ادامه داشته باشد.

وي شهرستان بافق را يکي از مهمترين شهرستان هاي استان در زمينه موقوفات نام برد و از مسئولان شهرستان خواست تا با حمايت هاي خود موجب احياء و شکوفايي پتانسيل نهفته در موقوفات شوند.

وی افزود: در حال حاضر اولویت اول دست اندرکاران امور اوقاف در استان احیا و شناسایی و شناسنامه دارد کردن موقوفات است.

محمد مهدی حاتمي در ادامه با اشاره به وجود بیش از 40 هزار موقوفه در استان یزد گفت: استان یزد از لحاظ رتبه کشوری جزء ادارات درجه یک می باشد.

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه یزد تصریح کرد: اکثر موقاف استان زمینهای کشاورزی و زراعی هستند که چند سالی است به لحاظ خشکسالی و کم آبی این موقوفات با مشکلات عدیده ای روبرو شدند.

 وی تسریع کرد عمل به نیت وافقین از کارهای مهمی است که باید توسط اوقاف انجام گردد.

حجه الاسلام حاتمی با اشاره به رشد 120 درصدی درآمد موقوفات در شش ماهه نخست سال گفت: میزان وقف نسبت به سال گذشته 5 برابر شده است .

به گفته حاتمی 120 بقعه در کل استان وجود دارد که امامزاده عبدالله (ع) بافق جزء سه بقعه اول استان می باشد که هم اکنون طرح جامع این آستان مصوب شده و اجرا خواهد شد.

امام جمعه بافق نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات کریمی گفت : بافق با وجود وقف نامه های زیاد چندین سال است که به لحاظ تغیر شکل مردم و کم آبی این زمین ها بلا تکلیف مانده است که اخیرا برخی از این موقوفات به بعضی از سازمانها واگذار شده است.

حجه الاسلام سلیمانی افزود:بايد نگاه مردم نسبت به وقف عوض شود تا شاهد احياء موقوفات و گسترش فرهنگ وقف باشيم زيرا با اين کار موجبات پيشرفت شهر و روستاها فراهم خواهد شد.

سلیمانی افزود :شفاف سازی در مورد موقوفات مهم ترین دغدغه ای است که ذهن مردم و مسوولین را به خود جلب کرد و این کار باید به دقت انجام گیرد.

فرماندار بافق در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت ماه محرم اظهار داشت : اعتقاد قلبی من این است که ارتقاءشهرستان در گرو مدیران قوی است و اگر مدیران در جایگاه خود درست قرار بگیرند بازده کاربهتر خواهد بود .

حسین ندافیان با اشاره به وظايف مدير و کارکنان در اوقاف گفت: حفظ موقوفه، اجراي نيت واقف و گسترش موقوفات جزو  وظايف ويژه و ذاتي مدير، مسئولان و كاركنان اوقاف است.

در ادامه حکم انتصاب حجه الاسلام محمد علی فلاح به عنوان رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق اعطا گردیده و از زحمات صادقانه مرتضی کریمی با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است حجه الاسلام فلاح دارای مدرک سطح 2 حوزه در رشته تخصصی تبلیغ می باشد که مدت 4 سال در طرح مدارس رستگاران استان سیستان و بلوچستان و کردستان فعالیت داشته و پس از آن به مدت دو سال مشاور فرهنگی و روحانیون فرماندار تفت و قریب شش ماه مسئول دفتر امام جمعه تفت فعالیت داشته است.