نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مدیر کل تامین اجتماعی استان: بافق اولین شهرستان منتخب سازمان برای سرمایه گذاری

مدیر کل تامین اجتماعی استان: بافق اولین شهرستان منتخب سازمان برای سرمایه گذاری


مدیر کل تامین اجتماعی استان: بافق اولین شهرستان منتخب سازمان برای سرمایه گذاری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد در دیدار با فرماندار بافق که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد ،با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین نهاد بیمه ای کشور است اظهار داشت: تامین اجتماعی یکی از سازمانهای عمومی غیر دولتی است که منابع آن از محل حق بیمه کارگر و کارفرما و بخشی هم با مشارکت دولت تامین می شود.
"جميل حق پرست" افزود:جمع هزینه پرداختی سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان و مستمری بگیران استان یزد ماهیانه مبلغ 200 میلیارد ريال می باشد که از محل درآمدی حق بیمه کارگاهها و بیمه شدگان تامین می گردد.
وی با بیان اینکه هم اکنون 236 هزار بیمه شده در سطح استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند گفت: این بیمه شدگان در اشکال مختلف از قبیل بیمه اجباری ، قالیبافی ، ساختمانی ، توافقی ، رانندگان و ... بیمه پرداخت می کنند.
حق پرست با اشاره به اینکه کمترین مشکل را در حوزه تامین اجتماعی داریم افزود : بیش از 36 هزار مستمری بگیر در سطح استان هستند که با احتساب افراد تحت پوشش و تکفل این عزایزان افتخار می کنیم که بیش از 67 درصد جمعیت استان یزد تحت پوشش این سازمان قرار دارد.
جمیل حق پرست در ادامه به موضوع بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و افزود: کلیه کارفرمایان نسبت به جبران خسارات وارده به کارکنان و کارگران که ناشی از حوادث حین کار باشد و منجر به صدمات جسمانی و جانی شود ، مسئول هستند و این بیمه نامه مسئولیت مدنی بیمه گذار را در مقابل کارکنان تحت پوشش بیمه قرار می دهد .
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه شهرستان بافق بستر مناسبی برای سرمایه گذاری است گفت : به منظور ایجاد اشتغال و افزایش سهم بیمه شدگان استان از محل سرمایه گذاری ، سازمان تامین اجتماعی جهت انجام برخی پروژه ها آماده سرمایه گذاری در بافق به عنوان اولین شهرستان استان می باشد.
جمیل حق پرست با تاکید به اینکه شهرستان بافق دارای غنی ترین منابع سرمایه گذاری در بخشهای معدن و صنعت است افزود: انتظار داریم مسئولین شهرستان با معرفی پروژه های مناسب و خوبی به سازمان تامین اجتماعی و همکاری در این راستا علاوه بر توسعه و آبادانی شهرستان گام موثری در جهت ایجاد اشتغال نیز بردارند.
وی با تاکید بر انجام رویکرد سازمان تامین اجتماعی در زمینه سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی تصریح کرد: آنچه که از انجام این فرایند بدست خواهد آمد باعث می شود زیرساخت های مناسبی در جهت ایجاد اشتغال در استان و شهرستان فراهم گردد و هم سهم بیمه شدگان از محل سرمایه گذاری در این بخشها افزایش خواهد یافت .
فرماندار بافق در این دیدار ضمن ابراز رضایت از خدمات تامین اجتماعی گفت : همدلی مسئولین از کلیدهای موفقیت یک سیستم است .
"حسین ندافیان "گسترش بیمه تامین اجتماعی درجامعه را وظیفه تمامی دولتها دانست و گفت:اقشار مختلف جامعه نباید بعلت فقر مالی ازنعمت تامین اجتماعی محروم بمانند.
وی اظهار داشت: آگاهی ازحق وحقوق اجتماعی افراد حق طبیعی افراد جامعه است و اطلاع رسانی دقیق ، سریع ومستمربرای مردم وآگاه کردن آنان از خدمات گسترده تامین اجتماعی بعنوان ضامن تامین آینده آنان نقش بزرگی درگسترش این نوع بیمه و در نتیجه رفاه و آسایش و پیشرفت جامعه خواهد داشت.
ندافیان با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان بافق از جمله وجود منابع و معادن غنی همچون سنگ آهن ، سرب و روی و... گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های زیاد سرمایه گذاری در این زمینه ها است.
فرماندار بافق افزود: با توجه به محرومیت هایی که در بافق وجود دارد انتظار می رود که مسئولین در مرکز از جمله مدیریت تامین اجتماعی به این شهرستان نگاه ویژه ای داشته باشند که این نه تنها تبعیض نیست بلکه عین عدالت است.
حسین ندافیان با اشاره به سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی در این شهرستان گفت: بافق آمادگی هر گونه همکاری ، مساعدت و جذب سرمایه گذار را دارد و افتخار می کنیم که سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از این سرمایه گذاران در این شهرستان باشد تا انشاءا... پروژه های در بخش راه آهن ، صنعت و ... در این شهرستان آغاز بکار کند.
فرماندار بافق خطاب به مدیر کل تامین اجتماعی استان گفت: شهرستان بافق به عنوان اولین متقاضی سرمایه گذاری در استان پیشنهاداتی از جمله احداث کارخانه تعمیرات اساس لکوموتیو ، رونق صنعت و کارخانه کاشی ، احداث کارخانجات جوار معدنی و جوار فولادی و در بخش کشاورزی به لحاظ طرحهای توجیهی و اقتصادی به منظور سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال دراین خطه را دارد.