نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مراسم احیای سومین شب از لیالی قدر در آستان مقدس عبدا.. بن موسی الکاظم (ع) شهرستان بافق برگزار شد.

مراسم احیای سومین شب از لیالی قدر در آستان مقدس عبدا.. بن موسی الکاظم (ع) شهرستان بافق برگزار شد.


مراسم احیای سومین شب از لیالی قدر در آستان مقدس عبدا.. بن موسی الکاظم (ع) شهرستان بافق برگزار شد.

همزمان با سومین شب ازلیالی قدر، مراسم احیای شب 23 ماه مبارک رمضان شامگاه سه شنبه یک شهریورماه 1390 در آستان مقدس حضرت امامزاده عبدا.. (ع) بافق بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومی امامزاده عبدا.. (ع) بافق ،در سومین شب از مراسم لیالی قدراین بارگاه ملکوتی تا پاسي از شب شاهد مناجات و راز و نيازهاي انسان هايي بود که همگي سر تواضع در برابر پروردگار فرود آورده و خاضعانه مي خواستند تا گناهانشان در اين شب آمرزيده شود.

در این مراسم معنوی که با حضور مردم ولائی شهرستان بافق در صحن مطهر امامزاده عبدا.. (ع) بافق با قرائت قرآن کریم و مناجات خوانی آغاز گردید و سپس با قرائت دعای جوشن کبیر این مراسم معنوی ادامه یافت.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین «محمد مهدی حاتمی » مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به ویژگی ها وفضایل شب قدر و مظلومیت حضرت علی (ع) به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی به مقدرات انسان در شب قدر پرداخت و افزود تمام مقدرات انسان در این شب های عزیز نوشته می شود

«حاتمی» به برنامه ریزی خداوند برای موجودات وعالم اشاره نمود و گفت که خداوند با برنامه ریزی کوتاه مدت بطور سالیانه در شب قدر مقدرات انسان را فراهم می آورد و این مقدرات توسط فرشتگان به انسان ابلاغ می گردد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در بخش دیگر از سخنان خود به جانفشانی حضرت علی (ع) در راه حفظ وگسترش اسلام اشاره نمود و افزود حضرت علی (ع) در شب لیله المبیت به جای پیامبر در بستر خوابید تا در این راه خود باعث گسترش اسلام وحفظ جان پیامبر اعظم (ع) باشد.

وی به حوادث دوران حکومت حضرت علی (ع) پرداخت و حکومت معاویه وراه اندازی جنگ ها بویژه جنگ صفین و ماجرای حکمیت اشاره نمود .

حاتمی در پایان صبحت های خود به وصیت امام علی (ع) به فرزند بزرگوارشان امام حسن مجتبی (ع) در رابطه با اکرام واطعام ایتام پرداخت پرداخت و افزود در این زمان با توجه به بروز قحطی در کشور مسلمان سومالی همه مسلمان باید به کمک این مردم بشتابیم.

آیین قرآن بر سر گرفتن نیز در این مراسم توسط حجت‌الاسلام و المسلمین حاتمی برگزار شد و حاضران معصومین (ع) را برای آمرزش گناهان شفیع خود قرار دادند.

پایان بخش این مراسم مراسم عزاداری و سینه زنی حاضران در این جلسه با نوای گرم مداح اهل البیت شیخ علیاء لواسانی بود.