نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مراسم تجلیل از مادران و همسران شاهد بافق برگزار شد

مراسم تجلیل از مادران و همسران شاهد بافق برگزار شد


با حضور مدیر کل بنیاد شهید استان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، به مناسبت میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) و به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران بافق مراسمی تحت عنوان تقدیر از مادران و همسران شهید شهرستان بافق با حضور مدیر کل بنیاد شهید استان ، معاون فرماندار و تنی چند از مسئولان محلی در کانون فرهنگی شهید باهنر بافق برگزار شد .

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران بافق در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت دخت نبی اکرم (ص) و هفته زن با اشاره به نقش سازنده خانواده شهدا در ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت در جامعه افزود: خانواده های شهدا نقش آفرینی خوبی داشته و با مادران و همسران شهدا در این راه دِین خود را به خوبی ادا نموده اند.

"محمد مهدی فرهنگ دوست" افزود: ما هر چه داریم از برکت امام شهداء، ولایت و شهیدان اسلام است و امروز هر کاری که انجام می دهیم، صدایشان را نثار روح پرفتوح شهدا می کنیم.

فرهنگ دوست با تاکید بر رعایت حجاب و مبارزه با پدیده بد حجابی در جامعه خاطر نشان کرد: شهدا همیشه بخصوص در وصیت نامه خویش بارها از مادران و خواهران خود به رعایت حجاب و پوشش دینی سفارش کردند و از حجاب به عنوان یک نوع زینت و یک نوع سنگر یاد کردند.

" علی اصغر رنجبر" ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)با اشاره به شان و مقام شهدا اظهار داشت : درک مقام شهید از توان و ظرفیت فهم ها خارج است و تنها منبع وحی الهی است که شمه ای از این مقام را برای ما بازگو فرموده است: "برای کسانی که در راه خدا کشته می شوند نگویید مردگانند، بلکه آنها زنده اند."

وی افزود: تقدیر از مادران شهید می توانند الگویی برای حمایت از حریم ولایت و رهبری ، صبر ، بردباری ، حجاب و. . . باشند .

معاون فرماندار بافق با اشاره به حضور زنان در عرصه انتخابات و ثبت نام 10 نفر از زنان در شورای اسلامی گفت: حضور گسترده زنان در عرصه های مختلف سياسي نشان دهنده خط فكري و انديشه پوياي اين قشر جامعه براي سربلندی نظام جمهوری اسلامی است و نشان دادند همیشه هم پاي مردان از هدف هاي عمومي انقلاب پشتيباني می کنند.

"محمد رضا دهقانزاده" نیز در این مراسم ضمن تبریک میلاد بانوی دو عالم گفت:تجلیل از نقش آفرینان و خانواده های شهدا از جمله وظایف مهم بنیاد شهید است.

رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران بافق افزود: تجلیل از خانواده شهدا در حقیقت فرصتی است برای تجدید پیمان با اهداف حقیقی و اصیل شهدا که همان دفاع از اسلام است.

دهقانزاده با اشاره به برنامه های ویژه خانواده شهدا در سال 92 گفت : توسعه برنامه ای قرآنی و ورزشی همچنین بالابردن سطح کیفیت برنامه های فرهنگی از برنامه های سال جاری بنیاد شهید بافق می باشد.