نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مراسم ختم مرحوم حجت الاسلام یحیی زاده در بافق

مراسم ختم مرحوم حجت الاسلام یحیی زاده در بافق


همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار شد:

مراسم ختم نماینده فقید مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور فرماندار، امام جمعه ، مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردم ولایی بافق در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد  .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، حجت‌الاسلام علی امانی در مراسم گرامیداشت مرحوم حجت‌الاسلام سید جلال یحیی‌زاده با تسلیت سالروز شهادت ام ابیها حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام یحیی‌زاده به بیان نکاتی از فقه اسلامی و شیعه و آثار آن در زندگی پرداخت.

وی با اشاره به شخصیت حضرت زهرا (س) گفت: وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) یکی از درخشان ترین چهره های والای انسانی و نمونه کامل خلقت پروردگار در قالب زن می باشد، پیروی و تاسی به چنین شاهکار آفرینش در بر گیرنده سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت است.

استاد حوزه علمیه مشهد افزود : سخن گفتن از حضرت فاطمه(س) ، فراتر از اندیشه بشری است، لذا باید شناخت او را در کلمات خدا و رسولش یافت.

امانی اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) بهترین الگو برای زنان به لحاظ اخلاق اجتماعی، عبادی، پاکدامنی، عفاف و حجاب است.

استاد حوزه علمیه مشهد بیان کرد: تکریم و احترام فرزندان حضرت زهرا (س) که سادات هستند باید سرلوحه همگان قرار گیرد و همه به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

حجت الاسلام امانی همچنین درگذشت نماینده مردم تفت و میبد را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: زندگی ساده و بی‌آلایش این روحانی خدمتگزار نشان از روحیات معنوی و تکامل شخصیت این عالم وارسته دارد.

وی به فضائل اخلاقی حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده پرداخت و از وی به عنوان انسانی وارسته، ساده زیست، انقلابی و مردمدار یاد کردند.

امانی، سه دوره حضور حجت‌الاسلام یحیی‌زاده در مجلس شورای اسلامی را بیانگر مردمداری و عزت‌نفس وی عنوان کرد و گفت: چهره مردمی و محبوبی که این نماینده در بین مردم کسب کرده است به خاطر تملک بر نفس خود بوده و او در واقع امیر نفس خود بوده است.

در این مراسم همچنین چند نفر از روحانیون شهر پیرامون زندگانی حضرت زهرا (س) سخنرانی کرده و هیئت‌های عزاداری به سوگواری پرداختند.

شایان ذکر است این مراسم از طرف امام جمعه،فرماندار و نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.