نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مردم پایه های نظام هستند و بدون آنان هیچ جایگاهی نخواهیم داشت

مردم پایه های نظام هستند و بدون آنان هیچ جایگاهی نخواهیم داشتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ در سومین روز از هفته دولت فرماندار بافق به همراه جمعی از مسئولین ادارات با امام جمعه دیدار کردند.

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی در این برنامه با اشاره به مشکلات کنونی کشور وظیفه اصلی مسئولان را برخورد صحیح با مردم همراه با صبر عنوان کرد و تصریح کرد: مردم پایه های نظام هستند و بدون آنان هیچ جایگاهی نخواهیم داشت، چرا که صحنه همیشه با حضور مردم دیده می شود و آنان هستند که نقش موثر در راهپیمایی ها و انتخابات ایفا می کنند و هر کجا نیاز بود برای دفاع از نظام،انقلاب و کشور وارد میدان شدند.

حجة الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه بافق با تبریک اعیاد پیش رو و گرامیداشت هفته دولت بیان داشت: شهیدان رجایی و باهنر چهره های ارزشمند و فداکار این کشور هستند که قبل از انقلاب وارد صحنه سیاسی شدند و در اسارت زندان مورد شکنجه قرار گرفتند و بعد از آن در عرصه خدمت به مردم ظاهر شدند و به دست منافقین به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به شخصیت رجایی و باهنر و دیدار با این شهیدان گفت:  شهید رجایی تحصیلات کارشناسی ریاضی داشتند و 5 سال به امر تدریس پرداختند و زمانی که وارد عرصه سیاست شد با سفر به کشورهای ترکیه،فرانسه و یکی از مناطق سوریه جنگ های پارتیزانی را فرا گرفت.وی پس از بازگشت به ایران دستگیر و حدود 3 ماه در زندان به سر برد که پس از آزادی مبارزات خود را به همراه شهید بهشتی و مرحوم هاشمی رفسنجانی در تهران اغاز کرد.اما مجدد دستگیر شد و حدود 5 سال در زندان مورد شکنجه قرار گرفت.

سلیمانی ادامه داد: درباره شهید باهنر زمانی که ایشان به حوزه علمیه قم آمدند،متفرقه مدرک دیپلم را اخذ و در دانشگاه شرکت کرد و دکترای الهیات و لیسانس علوم تربیتی را دریافت نمود. وی کتاب های تعلیمات دینی را به همراه مرحوم رضا روزبه در آموزش و پرورش و بعد حسینیه ارشاد می نوشتند و ارتباط بسیاری با شخصیت هایی چون شهید بهشتی،هاشمی رفسنجانی و مهدوی کرمانی  یکی از مبارزان پر تلاش انقلاب داشتند.

امام جمعه بافق رجایی و باهنر را الگوی همه دولت ها دانست که با وجود سبک زندگی ساده هرگز دست از مبارزه برنداشتند و یادآور شد: همه دولتمردان پس از پیروزی انقلاب تلاش کردند تا به کشور و مردم خدمت کنند،اگر به تاریخچه هسته ای کشور توجه شود،تلاش شهیدان رجایی و باهنر را در این زمینه و روزهای اول نظام خواهیم دید و در نهایت دشمنان که متوجه این موضوع بودند آنان را در رویداد 8 شهریور ترور کردند.

وی با اشاره به حوادث غیرمترقبه یکسال گذشته کشور و تلاش دولت در این زمینه گفت: در طول این مدت مسائل سیاسی متعددی برای مردم، نظام و انقلاب پیش آمد که همه تلاش می کنند تا آنان را حل کنند و کسی دنبال ضایع کردن خود در موقعیت پیش آمده نیست.

سلیمانی با توجه به مشکلات کنونی کشور وظیفه اصلی مسئولان را برخورد صحیح با مردم همراه با صبر عنوان کرد و تصریح کرد: مردم پایه های نظام هستند و بدون آنان هیچ جایگاهی نخواهیم داشت، چرا که صحنه همیشه با حضور مردم دیده می شود و آنان هستند که نقش موثر در راهپیمایی ها و انتخابات ایفا می کنند و هر کجا نیاز بود برای دفاع از نظام،انقلاب و کشور وارد میدان شدند.

امام جمعه بافق در پایان سخنان خود با آرزوی خدمتگزاری هر چه بیشتر مسئولین برای کشور اظهار کرد: ان شاءالله در این جنگ که دشمن خیال سرنگونی نظام را در سر دارد، پیروز خواهیم شد و همانطور که در این 40 سال با وحدت و ایستادگی نقشه های دشمنان را خنثی کردیم، بار دیگر خط بطلان بر باور آنان خواهیم کشید.

.خبر:آفتاب بافق