نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مرکز رشد کسب و کار و تعاونی های کارآفرین افتتاح شد

مرکز رشد کسب و کار و تعاونی های کارآفرین افتتاح شد


با حضور معاون عمراني استاندار
به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، در هشتمین روز از ایام ا.. دهه مبارک فجر این مرکز با حضور معاون عمرانی استاندار ، مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد ، امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مدیران و مسولین شهرستان بافق مركز رشد كسب و كار و تعاوني هاي كار آفرين بافق افتتاح شد .
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در اين مراسم ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر  گفت: در راستای توسعه اشتغال وکارآفرینی و استفاده از ظرفیت ها و فرصت های اشتغال و هدایت جویندگان کار به مشاغل مرتبط با حرفه و رشته آنان اين مركز افتتاح شد.
امرا... فلاح زاده ضمن قدردانی از مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی افزود : راه اندازی مراکز رشد کسب و کار از آرزوهای ما بوده است و شهرستان بافق با همت مسوولان سنگ آهن در این راه پیشتاز بوده است .
وي خاطر نشان كرد : شهرستان بافق دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی است که با این دید باز و پشتیبانی شرکت سنگ آهن می توان با آموزش و سازماندهیِ افراد جویای کار، معضل بیکاری را از میان برداشت .
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در پایان سخنانش با بیان اینکه نظام اسلامي از تعاونی ها حمایت خوبی دارد گفت: دولت تا بیست درصد از اولویت های موجود را به تعاونی اختصاص می دهد .
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ايران – بافق هم  در مراسم افتتاح مركز رشد کسب و کار در سخنانی از شرکت های تعاونی به عنوان یکی از بهترین راه حل های مشکل بیکاری جوانان نام برد و گفت : شركت سنگ آهن بافق با آموزش نیروی آماده بکار، آنان را برای انجام کار بهتر از طریق شرکت هاي تعاونی بکار خواهیم گمارد .
دکتر " عليرضایاراحمدی" در ادامه با بیان اینکه موضوع کسب و کار در دنیا در دو مقوله کارآفرینی و فن آفرینی پیگیری می شود ، افزود: هدف اصلی مراکز رشد فن آوری موضوع فن آوری و هدف مراکز رشد کسب و کار موضوع کارآفرینی آنها می باشد و هرچه میزان فن آفرینی و تبدیل ایده به محصول آن بیشتر باشد ارزش افزوده بیشتری را به شرکت های عضو برمی گرداند .
وی در ادامه تعداد شرکت تعاونی های آماده بکار را هفت شرکت تعاونی با مشخصات فنی مختص به خود نام برد و تصريح كرد: ما پس از پذیرش، سه سال شرکت های تعاونی را تحت پوشش می گیریم و با حمایتهای قانونی ، معافیتهای مالیاتی ، تسهیلات مالی ، حمایتهای همه جانبه معنوی و .. آنان را در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده برای مراکز رشد کسب و کار پشتیبانی خواهیم کرد .
در پایان مراسم تفاهم نامه ای در پنج ماده بین شرکت سنگ آهن مرکزی ايران - بافق و اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد به امضاء طرفین رسید .