نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مرکز ملی تحقیقات آبزیان بافق تقویت می شود

مرکز ملی تحقیقات آبزیان بافق تقویت می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ فرماندار بافق از پرورش و تکثیر ماهی تیلاپیا نه تنها در مرکز تحقیقات ملی آبزیان آبهای شور کشور بلکه در واحدها و مزارع بخش خصوصی خبر داد و گفت: طلسم پرورش ماهی تیلاپیا شکسته شده است.

محمد زاده رحمانی در اولین جلسه کارگروه تخصصی اقتصادی زیر مجموعه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با دستور کار پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای پرورش ماهی تیلاپیا و همچنین مشکلات کارخانجات تعمیرات لکوموتیو و راههای گسترش این صنعت در شهرستان بافق، که در محل فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: به دنبال تقویت این مرکز تحقیقات ملی در بافق هستیم.

وی با اشاره به تخصیص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های این مرکز افزود: پس از پیگیریهای مجدانه مجوز پرورش ماهی تیلاپیا برای شهرستان اخذ شده و اکنون وقت آن فرا رسیده که پرورش این گونه ارزشمند فراگیر شود.

زاده رحمانی تصریح کرد: در حال حاضر توجه به تحقیقات و دانش فنی و همچنین گسترش تولید واحدهای تجاری باید مد نظر قرار گیرد تا بتوان ماهی و بچه ماهی تیلاپیا را در بافق تولید و به سایر نقاط مجوز دار صادر کرد.