نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مرگ مشکوک پلنگ ایرانی در روستای قطرم بافق

مرگ مشکوک پلنگ ایرانی در روستای قطرم بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، یکی از شهروندان بافقی طی تماس تلفنی گزارش مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی را در حوالی روستای قطرم از توابع بافق را اعلام کرد.

پس از شنیدن خبر بخشدار مرکزی بافق با حضور در محل خواستار علت مرگ این پلنگ ایرانی شد که بر اساس گفته حاضرین کشته شدن این پلنگ مربوط به دو روز قبل می باشد که لاشه آن توسط فردی ربوده شده است.

رئیس محیط زیست شهرستان بافق پس از شنیدن خبر در خصوص این واقعه گفت: بخشدار مرکزی بافق طی تماس تلفنی خبر از مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی را اعلام کرد که بلافاصله ماموران محیط زیست شهرستان برای تحقیقات بیشتر به منطقه اعزام شدند که پس از حضور در روستا اثری از لاشه مشاهده نشده البته طبق شواهد موجود و گزارش مردمی صحت این موضوع مورد تائید قرار گرفت.

سید جلال موسوی افزود: بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی ماموران محیط زیست در آخرین محلی که پلنگ حضور داشته یک لاشه بز را پیدا کردند که احتمالا با مرگ این پلنگ ایرانی رابطه داشته است.

وی در خصوص لاشه بز تصریح کرد: بنا بر گفته یک شهروند احتمال اینکه این بز مسموم بوده و استعمال پلنگ از این بز منجر به کشته شدن آن شده می باشد ولی باید پلنگ مورد نظر پیدا شده تا آزمایش های مورد نظر تکمیل و گزارش نهایی اعلام شود.

موسوی در خصوص این نوع نژاد از پلنگ ایرانی خاطر نشان کرد : در منطقه حفاظت شده بافق یازده قلاده از این گونه پلنگ ایرانی مشاهده و شناسایی شده که تحت مراقبت محیط زیست می باشند.