نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مزارع و باغات روستای باجگان بافق با بحران کم آبی مواجه است .

مزارع و باغات روستای باجگان بافق با بحران کم آبی مواجه است .


مزارع و باغات روستای باجگان بافق با بحران کم آبی مواجه است .

جمعی از مردم روستای باجگان بافق خواستار حمایت مسئولین منطقه و استان یزد در امر تامین آب مزارع و باغات خود شدند.

مردم این روستا می گویند کاهش نزولات جوی در سال های گذشته  بویژه در سال زارعی جاری صدمات فراوانی را به محصولات زراعی و باغی آن وارد کرده است .

به گفته اهالی این روستا بحران کم آبی به حدی است که حتی در زمستان امسال دو منبع ذخیره آبی که اخیراً از سوی مدیریت جهادکشاورزی بافق ساخته شده نیز آبگیری نشده است

آنان همچنین افزودند : در صورتی که آب مورد نیاز مزارع اشان تامین نشود زحمات چندین ساله آنها به هدر رفته و در پی آن مجبور به ترک روستای خود خواهند شد .

بخشدار مرکزی بافق در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تائید این موضوع گفت : بر اساس اعلام نظر کارشناسان سازمان هواشناسی و ستاد حوادث پیش بینی نشده استان بخش مرکزی بافق به عنوان یکی از مناطق دچار خشکسالی در سال جاری شناخته شده است .

محمد علی صمیمی افزود : در روستای باجگان که به عنوان یکی از روستاهای نمونه هدف گردشگری کشور شناخته شده ، طبعات این خشکسالی مشهود تر و عواقب نامطلوبی بر جای خواهد گذاشت .

وی افزود: مشکل مردم این منطقه به سازمان جهاد کشاورزی ، شرکت آب منطقه ای و ستاد حوادث بیش بینی نشده منعکس شده و امیدواریم با مساعدت و همکاری این دستگاهها از طبعات آثار این بحران کاسته شود .

 خاطر نشان می شود روستای باجگان در فاصله 90 کیلومتر جنوب شرقی بافق قرار دارد ، شغل اصلی مردم این روستا دامداری و کشاورزی است و چنار هزار ساله و بافت سنتی این روستا از جاذبه های دیدنی منطقه بشمار می آید