نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

مسئله مسکن فرهنگیان استان بررسی می‌شود

مسئله مسکن فرهنگیان استان بررسی می‌شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ یازدهمین نشست شورای آموزش ‌و پرورش استان با حضور استاندار یزد، امام‌جمعه بافق، فرماندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در سالن اجلاس آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست با اشاره به اینکه آموزش ‌و پرورش در همه ادوار انقلاب، پشتیبان نظام بوده است گفت: ریشه همه تعالی‌ها و توسعه در کشور آموزش‌وپرورش است.

«محمود زمانی قمی» در ادامه به تشریح مباحث مطرح‌شده در رابطه با دستور کار این نشست پرداخت و از تشکیل کمیته‌ای برای ارزیابی وضعیت مسکن فرهنگیان در استان خبر داد و افزود: با تشکیل این کمیته مسئله مسکن فرهنگیان استان بررسی می‌شود.

وی تقویت و اعزام تورهای علمی معلمان نخبه به شهرستان‌ها و مهارت‌آموزی دانش آموزان را از موضوعات ضروری و قابل‌پیگیری از سوی آموزش‌وپرورش استان دانست.

فرماندار بافق نیز در این نشست بابیان اینکه این شهرستان در مسیر توسعه قرار دارد گفت: در بحث زیرساخت‌ها برای نخستین بار بعد از 50 سال خام فروشی و صادرات مواد معدنی، اولین کارخانه تولید نورد و گندله در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

وی تجلیل از استعدادهای برتر، نخبگان علمی کنکور و جشنواره خوارزمی در 24 اسفندماه جاری را یادآور و بیان کرد: این جشنواره با عنوان جشنواره «افتخار 24» به‌منظور برتری استان یزد طی 24 سال متوالی در کنکور سراسری در مرکز استان برگزار می‌شود.

وی به 12 اردیبهشت هم اشاره و خاطرنشان کرد: گرامیداشت روز معلم در سال 97 باید باشکوه و درشان معلمان و بهتر از سال‌های قبل برگزار شود.

زمانی قمی، همچنین شمار گردشگران یزد را با توجه به ثبت جهانی این شهر رو به افزایش خواند و تأکید کرد: در رابطه با اسکان مسافران نوروزی برنامه‌ریزی‌شده و مدارس سطح استان یزد آماده استقرار و اسکان میهمانان در ایام نوروز هستند.

فرماندار بافق نیز در این نشست با بیان اینکه این شهرستان در مسیر توسعه قرار دارد گفت: در بحث زیر ساخت ها برای نخستین بار بعد از 50سال خام فروشی و صادرات مواد معدنی، اولین کارخانه تولید نورد و گندله در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

محمد زاده رحمانی با اشاره به بحث آموزش و پرورش در حوزه خیران مدرسه ساز بیان داشت: در حال حاضر 5پروژه نیمه تمام در شهرستان وجود دارد که خیران مدرسه ساز کار خود را انجام داده و بخش دولتی باید بقیه کار را انجام دهند که حدود 11پروژه و 5  مدرسه نیمه تمام است.